Windows 10 czarny ekran po próbie zmniejszenia jasności

Witem, zacznę od tego, ze jestem tu nowy i przepraszam jeżeli napisałem w złym miejscu ten temat.

A wiec mam taki problem, że zainstalowałem Windowsa 10. Działało wszystko dobrze, ale za mocno świeciła mi matryca wiec postanowiłem zmniejszyć jej jasność tak do połowy. I w tym momencie zrobił mi się czarny ekran. Posiadam Asusa x54h. Proszę o odpowiedzi. Pozdrawiam.

seqo94 proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-12/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

 

a następnie dokonać zmiany tematu wątku na konkretny.

 

Zignorowanie prośby  będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Jest to wersja testowa Windowsa, więc nie wszystko jeszcze działa prawidłowo, łącznie z jasnością.

Odświeżam wątek z myślą, że może się komuś przydać.

 

Jako że Windows 10 zawitał u mnie na tym modelu laptopa, napotkałem identyczny problem. Zaczęło się jednak od całkowitego braku podświetlenia matrycy. Przy nowych sterownikach od AMD podświetlenie łagodnie mówiąc ‘wariuje’.

Po zainstalowaniu się (tak- zainstalowaniu się; windows update nie daje nam wyboru) nowych sterowników, ekran zrobił się czarny. Musiałem ratować się dodatkowym monitorem, który podłączony do laptopa (o dziwo) zawsze wyświetla prawidłowo. Próbowałem grzebać w rejestrze, zgodnie ze wskazówkami na innym forum edytować wartości i klucze jednak nic nie pomogło.

Na rozwiązanie trafiłem przypadkiem. Otwierając ‘Centrum Powiadomień’ (obok daty i godziny), w menu szybkich akcji zauważyłem że podświetlenie ustawione jest domyślnie na 50%! Po jednym kliknięciu (na 75%) MATRYCA SIĘ ZAŚWIECIŁA! Zostawiłem tak i wszystko gra, ale po drodze okazało się, że używając klawiszy funkcyjnych ustawienie jasności działa NIEZALEŻNIE od systemowego. Mając ustawione te 100% (w systemie) mogłem sobie klawiszami funkcyjnymi dowolnie regulować podświetlenie matrycy.

 

Na koniec dodam, że po zainstalowaniu aplikacji ATKPackage (apka odpowiedzialna za klawisze funkcyjne) ustawienia jasności zsynchronizowały się z tymi systemowymi i teraz na połowie jasności matryca się wyłącza. Dalej szukam rozwiązania.

 

 

Coś ci się udało ustalić? mam podobny problem w laptopie asus, po zminiejszeniu jasności poniżej 70 % podświetlenie odłącza się całkowicie, przed instalacją sterowników karty graficznej na świeżym win10 była pełna regulacja