Windows 10 czarny ekran zamiast tapety

Drodzy Internauci.

 

W dniu dzisiejszym podczas grania komputer uległ crashowi. Musiałem odłączyć go od zasilania. Po ponownym włączeniu i sprawdzeniu dysku ujrzałem napis “zapraszamy” i zamiast mojej tapety zobaczyłem czarny ekran. Nie było żadnych ikonek, pasek zadań nie działa. Opcja ctrl alt del działa, pojawia sie dziwny komunikat (załączam zdjęcie). Okrężną drogą brat włączył antyvirusa i wykrylo jednego. Jednak oczyszczenie nie pomogło. Proszę o szybka pomoc

http://imgur.com/a/DoCVj[/img]

  1. Czy można uruchomić tryb awaryjny.

  2. Czy posiadasz płytę lub inny nośnik z systemem.

Co to to jest " okrężna droga ". W jaki sposób brat uruchomił komputer.

Jeżeli możesz uruchomić system z trybie awaryjnym to użyj funkcji przywracania systemu lub uruchom wiersz polecenia (cmd)  wpisz sfc /scannow

zatwierdź enterem.

Jeżeli masz nośnik z systemem uruchom komputer z tego nośnika. Będziesz miał opcję naprawy systemu. Czytaj uważnie i postępuj zgodnie z wyświetlanymi poleceniami.

  1. Tryb awaryjny nie działa, podobnie jak normalnie.

  2. W10 pobierany z internetu, wiec nie mam płyty.

 

Brat odpalił antywirusa przez managera zadań i uwaga! wszystkie aplikacje działaja np. FIFA. Internet nie działa. Może wiecie co można wymienić? Jakiś folder? 

 Z tego co napisałeś to działa “okrężną drogą” i można uruchomić różne aplikacje. Spróbuj uruchomić panel sterowania i wybierz kopia systemu i przywracanie. Przywróć komputer do daty przed awarią.

Z internetu tzn. jako upgrade czy pirat (system przedupgrade / aktualna instalacja Windowsa 10)?