Windows 10 - częste BSOD'y podczas grania

Witam.

Niestety miewam regularnie BSOD’y, wczoraj miałem aż 5. (Pół dnia grałem można powiedzieć - od około 13 do 22 one wszystkie nastąpiły.) Ostatnio wymieniałem dysk twardy na nówkę, przez pierwszy miesiąc jego posiadania jakby problem znikł, ale później znowu mnie dopadły. Warto dodać, że niedawno przesiadłem się na 10-tke asystentem aktualizacji - czyli odbyło się bez formatu. Ogółem przed aktualizacją też miałem, ale jakby mniej. Trochę czasu temu (kila miesięcy) wymieniałem zasilacz - używany za 100 zł, ogółem kupowany na forum informatycznym, więc ufam, że jest z nim wszystko ok. Ogółem od 29 stycznia do dziś (6 luty) łącznie nawiedziło mnie 10 bsodów. 7 różnych kodów błędów. Dodatkowo jeszcze zaraz przed i po wymianie dysku który wymieniłem pod koniec grudnia sprawdzałem procesor pod obciążeniem OCCT, grafę pod obciążeniem Heaven Benchmark i ram jednokrotnie, przed wymianą dysku, memtestem. Zero bsodów podczas testów, memtest nie wykazał żadnych błędów.

BSOD’y oczywiście tylko podczas grania, głównie w Wiedźminie 3, lecz miałem parę razy w CS:GO czyli mniej wymagającej gierce, lecz w niej bardzo rzadko, łącznie miałem bodajże 2, w tym jeden jeszcze przed przesiadką na Win10. Załączam odczyty crashdumpów przez BlueScreenView. Każdy z nich to inny kod błędu.

Na załączanym pliku są ukazane wszystkie crashdumpy które miałem od czasu przesiadki na Win10, a było ich 10.
BSOD2.txt (18,3 KB)

CPU: AMD Phenom II X4 840 @3.2 GHz
GPU: Gigabyte GTX 560 Ti 1GB
RAM: Patriot DDR3 2x4GB 1333MHz
HDD: Hitachi Travelstar 7K1000 1 TB
MOBO: MSI 760GM-P33
SOFT: Windows 10 Home Premium 64 bit

Zauważyłem, że przy niektórych błędach pojawia się plik dxgmms2.sys, więc mogą by się one spowodowane przez sterownik karty graficznej. Spróbuj zainstalować go w innej wersji, ewentualnie przetestuj system programem Driver Verifier.

1 polubienie

dxgmms2.sys status Loaded, nie wiem jak to do końca działa, ale dxgmms2.sys ma status Loaded, tak jak wszystkie za wyjątkiem dwóch, jeden Unloaded a drugi Never Loaded, ale co do dxgmms2.sys to Loaded.