Windows 10 czy 7

Witam,takie szybkie pytanko windows 10 czy 7 ??

Który jest lepszy,stabilniejszy,wydajniejszy itp ?

Ile osób tyle opinii, mi Windows 7 w zupełności wystarcza. System działa stabilnie, bez błędów i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba :slight_smile:

Zgadza się, Windows 7 jest stabilniejszy.

Ostatnio na Windows 10, pomimo poprawek występuje dużo problemów.

Dla mnie wybór jest oczywisty. Jeśli użytkownik pyta, który system wybrać, najprawdopodobniej nie orientuje się w temacie, dlaczego 7 jest lepszy od 10 i vice versa. Takie przesłanki sugerują, że nie odczuje kompletnie żadnej różnicy w systemie i problemami, które zgłaszane są przez hardcorowych użytkowników. Dlatego 10. Po prostu system jest dużo nowszy, więcej wsparcia itd. Oczywiście można z 7 przeskoczyć na 10, ale to potrwa jeszcze kilka miesięcy…

Przesiadłem się z 7 na 10 i jestem z tego zadowolony. W praktyce różnią się głównie interfejsem i wersją DirectX’a Ale jeżeli masz kupować, to kup 7, możesz na nim posiedzieć kilka miesięcy i zaktualizować do 10. Tak jest dużo taniej. 

Windows 10, dłużej będzie mieć wsparcie. Kupowanie starej wersji systemu to głupota.

Choć w sumie 7 można nieodpłatnie zaktualizować do 10… To tak jakby bardziej opłacał się 7, daje więcej możliwości.

Zainstaluj sobie windows 7 albo windows 8.1.3 i wyłacz update. 10 na razie nie polecam.

Powiem tak - używałem Windows 10 po premierze, teraz z aktualizacją Treshold 2. Posiadam również Windows 8.1.

Windows 10 nie jest zły, ale to ciągle taki plac budowy. Pewne rzeczy wprowadziła duża aktualizacja wymieniona powyżej, ale to samo było już…w ósemce… Mówię przykładowo o kolorze belek okien. Dodatkowo nie powiem, abym parokrotnie nie borykał się z niedoróbkami dziesiątki (zacinanie się ściągania aktualizacji, czasem czarny ekran po logowaniu i dysk rzęzi na 100%). Dodatkowo telemetria - nie każdemu to pasuje, a w starszych wydaniach można jeszcze zablokować aktualizację z tym ficzerem.

Intensywnym graczem PC nie jestem, zresztą mój układ wspierany jest do DirectX 11.1. Gdyby jednak moja grafika wspierała DirectX 12, to wybrałbym zapewne W10 (może dostałbym te parę klatek więcej w gratisie). Jedyną przewagą dziesiątki w moim przypadku, jest możliwość odpalenia aplikacji Modern w oknie (a nie tylko pełnym ekranie, jak w ósemce). Mała to jednak przewaga, a poza tym - nie zyskałem nic więcej, czego nie mógłbym wykonać na Windows 8.1.

Dziesiątka - tak, czemu nie. Ale idealnie…może za rok, jak wdrożą te wszystkie aktualizacje? Zaklepać sobie warto, bo aktualizacja darmowa. Ale póki co - jeśli masz Windows 7, to jego używaj. Sam rozważam powrót na W8.1, po prostu jest bardziej stabilny i nie jest takim " rozwojowym placem budowy". Windows 10 nie jest zły, ale starsze wersje są bardziej przewidywalne.

Powiem w tej kwestii “za siebie” na win 10 pracuje mi sie wygodniej niż na win 7 , no ale użytkowników tyle opinii :slight_smile:

Windows 10 ma kilka fajnych usprawnień w interfejsie względem Windowsa 7. Najlepiej będzie, jeżeli zainstalujesz obie wersje i porównasz na której lepiej Ci się pracuje. Żeby nie tracić czasu na instalowanie i odinstalowywanie skorzystaj z wirtualnej maszyny :slight_smile:

Jako że nie podobają mi się kafelki i szpiegowanie to wybieram Windows 7. Update jeszcze przez jakiś czas będzie miał (jeśli je instalujesz, bo nie instaluje i nie zauważyłem różnicy).