Windows 10 dla komputerów zregenerowanych pytanie

Witam wszystkich.

Zakupiłem komputer polizingowy z windowsem 10 prof dla komputerów zregenerowanych. Na komputerze mam nową naklejkę z kluczem dla windows 10 a starą naklejkę z kluczem do windows 7 sprzedawca usunął. 

Moje pytanie jest następujące czy system jest w pełni legalny? czy nie powinno być dwóch naklejek, systemu który był i nowego systemu dla komputerów zregenerowanych.

Pytam ponieważ kupowałem kiedyś komputery z windows 7 dla komputerów zregenerowanych i na komputerach znajdowała się jeszcze naklejka od visty.

 

Nie. Komputer jest w pełni legalny.

Co za różnica czy komputer po regeneracji, czy nowy. Jeśli masz COA i faktruę (paragon) na system, to wszystko jest okej. Jeśli system nabyłeś w sposób legalny, to system jest legalny. System może być co najwyżej używany niezgodnie z licencją.

Komputer jest legalny :slight_smile: Są podmioty, które  zajmują się działalnością odzyskiwania sprzętu / oprogramowania zarejestrowane w programie Microsoft. To program dla firm, które odnawiają dużo urządzeń i mogą zadeklarować dostarczanie co najmniej 1000 zregenerowanych komputerów miesięcznie. I wtedy przyznają nowe klucze, które są jak najbardziej legalne.

 

http://www.microsoft.com/oem/pl/licensing/sblicensing/pages/refurbisher_programs.aspx#fbid=roh2FKkD-nZ