Windows 10 Dołączanie do grupy domowej

Witam,

Mam problem. Na laptopie z zainstalowanym Win 10 nie mogę dołączyć do grupy domowej. Wpisuję hasło (na 100% prawidłowe :slight_smile: ) po czym wyskakuje błąd “System Windows nie może skonfigurować grupy domowej na tym komputerze”. Nie mam za bardzo pomysłu co z tym zrobić :confused: . Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o pomoc.

Jesteś pewien, że chodzi Ci o grupę domową, a nie grupę roboczą?

Grupa domowa to dość zawodny i kapryśny składnik systemu, do tego w zupełności zbędny…

Tak, jestem pewien. Chciałem utworzyć grupę domową ,aby móc udostępniać pliki dla pozostałych użytkowników w grupie roboczej. Jeżeli jest inny sposób na to, to może ktoś coś podpowie :). Bez tego nie mam dostępu do pozostałych komputerów z sieci… Nigdy wcześniej tego nie robiłem więc nie mam pojęcia z czym to się je.

Grupa domowa nie jest do niczego potrzebna, żeby udostępniać pliki między komputerami w sieci lokalnej, zwłaszcza w tej samej grupie roboczej.

We właściwościach sieci ustaw tylko że nie jest to sieć publiczna (czyli domowa albo firmowa), włącz wyszukiwanie w sieci (nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa - wieki tego nie konfigurowałem, ale pewnie pojawi się na belce pod adresem jak odpaliisz “sieć”  z pulpitu i klikniesz w grupę roboczą jakiś monit), na katalogu którym chcesz się dzielić prawoklik -> udostępnianie i tam się bawisz w ustawienia.

Jak to nie pójdzie, to na komputrze (1) udostępnij jakiś folder, a na komputerze (2) uruchom zwykły eksplorator i wpisz w pasek adresu: \[IP_komputera(1)][nazwa_udziału]\

Jak nie zadziała, to podziel się komunikatem błędu.

Pamiętaj jednak, że jeżeli jesteś pytany o hasło, to musisz mieć albo takie same konta na oby kompach, albo chcąc dostępu z poziomu komputera (2) w okienku podajesz:

Dzięki wielkie!!! Temat do zamknięcia :slight_smile: