Windows 10 downgrade - problem

Niedawno postanowiłem zaktualizować swój system Windows 7 do 10, lecz niestety nowy system nie spełnił moich oczekiwań, więc rozważyłem opcję powrotu do starszego. Mój problem polega na tym, że gdy wchodzę w ustawienia, potem biorę aktualizacje i zabezpieczenia i jak w zakładce odzyskiwanie klikam na opcję powrotu do systemu Windows 7, to wyskakuje okienko, w którym jest napisane “Przygotowywanie” i “To nie potrwa długo”. I tak cały czas się to pokazuje i nic się nie dzieje przez wiele minut, a nawet godzin. Jest jakiś inny sposób na przywrócenie starszego systemu bez formatu dysku? Zależy mi na tym, żeby były zachowane zainstalowane aplikacje i ustawienia w nich, abym nie musiał od nowa wszystkiego instalować.

Wypal sobie jakiegoś linuxa na jakimś pendrivie czy na płycie, włącz go z menu startowego pod f12 przy włączaniu komputera wybierając odpowiednio usb jeśli bootujesz z usb albo dvd jeśli z płyty, czy jakoś tak. Potem podmień te pliki z windows.old z tymi plikami które masz na dysku z systemem windows.

Uwaga!

To jest ryzykowne, lecz podobno działa. Nie wiem, mi się udało powrócić, lecz utraciłem licencję.