Windows 10 dożywotnio?

Witam posiadam laptopa Lenovo B50-80 z systemem  Windows 7 Home Premium 32 bit dzisiaj na pasku obok zegara pojawiła się ikona uzyskaj Windows 10 aplikacja sprawdziła mi laptopa wszystko gotowe i mam informacje że komputer będzie działał z Windows 10. Jednak mam pytanie czy jeśli uaktualnię do 10 będę go miała dożywotnio i za darmo po 29 także? i jeszcze jedno jak wygląda sprawa w przypadku klucza licencyjnego tzn. czy po upłynięciu miesiąca klucz z Windows 7 przypisze się do 10 i będzie pasował przy czystej instalacji z płyty?  Pozdrawiam :slight_smile:

Znalazłam odpowiedzi na pytania budzące moje wątpliwości http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/05/windows-10-bedzie-za-darmo-odpowiadamy-na-wasze-pytania-i-rozwiewamy-watpliwosci.aspx 

http://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-10-za-darmo-licencje-pytania-i-odpowiedzi.html Temat zamykam.

 

Tak, jeśli zaktualizujesz go przed 30 lipca i powiążesz z systemem swoje konto microsoft to system dostajesz za darmo na zawsze.

@Kiciek jesteś pewny, że “za darmo na zawsze”? Mam co do tego wątpliwości. Wcale się nie zdziwię jak za jakiś czas aktualizacje będą płatne.

Podobny temat. Daleko nie szukać. 

Aktualizuje OEM z laptopa, więc nie będzie miał licencji na WIN 10 na “zawsze” tylko do czasu aż laptop wyzionie ducha :slight_smile:

 1. Nie wprowadzaj w błąd!
  Microsoft nigdzie nie napisał i nigdy nie zmuszał do posiadania jakiegokolwiek (jak to określiłeś) “konta microsoft” i powiązania z nim czegokolwiek.
  Posiadanie lub nie posiadanie konta Microsoft w żadnym stopniu nie ogranicza okresu i zakresu “używalności” i legalności itp. systemu Win 10 uzyskanego na podstawie licencji wcześniejszego systemu a także nie jest wymagane do jego poprawnej aktywacji.
  Zanim następny raz zaczniesz wypisywać takie bzdury zapoznaj się z informacjami na ten temat na stronach:
  http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/activation-in-windows-10
  http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/why-activate-windows-10
  http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/install-upgrade-activate-help#install-upgrade-activate-help=windows-10&v1h=winrttab1&v2h=win8tab1&v3h=win7tab1&v4h=winvistatab1

 2. Aktualizacja z wcześniejszej wersji systemu nie jest wymagana aby zdobyć bezpłatną licencję Win 10 na podstawie licencji wcześniejszego systemu, wystarczy instalacja na czysto, nawet za pierwszym razem.

 3. Systemu nie dostajesz, tym bardzie za darmo, dostajesz tylko licencje na jego użytkowanie, tak samo jak to było przy wszystkich poprzednich systemach Windows.

Jak widzisz w Twoim jednym krótkim zdaniu jest pełno bzdur i nieścisłości.

Nie będą płatne, są na ten temat oficjalne informacje od MS.

Przy każdej następnej instalacji na czysto z płyty/pendriwe na tym sprzęcie nie jest wymagany jakikolwiek klucz - wystarczy połączenie z internetem i system automatycznie zostanie aktywowany.