Windows 10 / dwa pulpity / powielany ekran

Cześć,
pogooglowałem trochę ale niestety nie znalazłem rozwiązania, stąd pomysł na utworzenie tematu tutaj.
Mianowicie:
Kupiłem kabel HDMI, połączyłem PCta z telewizorem i korzystam z funkcji “Rozszerz ekran” w Windows 10.
Z racji, że TV mam oddalony od komputera o kilka metrów, gdy przerzucę coś na drugi ekran ciężko mi dokonywać potem operacji - za każdym razem muszę przerzucać na lewy ekran, dokonywać zmian i z powrotem na prawy ekran.

Jakiego rozwiązania szukam?
W Windows 10 jest możliwość posiadania kilku pulpitów. Docelowo chciałbym, by po przełączeniu na drugi pulpit obraz był powielany - bym mógł dokonywać operacji na komputerze a wszystko pojawiało się na telewizorze.
screen

Czy jest taka szansa? Da się to ustawić w Windows 10? Może jakieś dodatkowe oprogramowanie?

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Wchodzisz w ustawienia Ekranu i zmieniasz opcję z rozszerz te ekrany na Powiel te ekrany. Oba musza obsługiwać natywnie tę samą rozdzielczość, choć jest pewien myk by to obejść.

image

Dzięki ale nie o to chodzi. W/w opcję oczywiście znam. Chodziłoby mi bardziej i wykorzystanie opcji Pulpitów, które są w Windows 10.
Docelowo jakby to miało wyglądać:

  • Na Pulpicie 1: mam np. przeglądarkę włączoną i mogę pracować.
  • Na Pulpicie 2: mam włączony jakiś film bądź YouTube.
    Gdy chcę zmienić np. film na YouTube, przełączam się z Pulpitu 1 na Pulpit 2, wówczas ekran jest powielony i zmieniam sobie nutę, wracam na Pulpit 1 i pracuję dalej.
    Nie wiem czy dość jasno opisałem :open_mouth:
    Myślę, że jakoś da się to zrobić ale nie mam pomysłu jak.

Wiem o co Ci chodzi chyba. Chcesz na monitorze mieć podgląd na to co się dzieje na telewizorze.

EDIT.
Na W7 dostępnymi narzędziami użyłem programu LUPA. Dokujesz okienko, powiekszasz na cały ekran, ustawiasz powiększenie na 100% i smigasz po obu pulpitach

Na screenie widzisz dwa pulpity na raz. Na prawym masz powiedzmy monitor komputera, na lewym telewizor. Program lupa zapamiętuje ustawienia. Musisz tylko wyrzucić sobie tylko skrót gdzieś na pulpit. i wsio. Chyba, że takie łopatologiczne rozwiązanie Cie nie interesuje.

Edit
Jeżeli masz klawiaturę lub myszkę z programowalnymi klawiszami, którymi możesz otwierać programy to możesz stworzyć dwa pliki .bat uruchamiające i zamykające lupę

Otwierający będzie zawierał tylko linijkę:

magnify.exe

Zamykający

taskkill /F /IM magnify.exe

Konwertujesz na .exe za pomoca Bat to exe converter, przypisujesz powstałe pliki .exe do odpowiednich programowalnych klawiszy i masz lupę pod ręką.

1 polubienie