Windows 10 dysk odzyskiwania

Konkretne pytanko na temat jak w tytule…zrobiłem sobie kopie systemu na penie…czy mogę skopiować tę kopię na hdd ,i w razie potrzeby mogę powtórnie ją wgrać na pena? czy odpali ?

Tak się nie robi. Z historii plików robi się kopie systemu na dysku np D: i będziesz miał coś takiego - WindowsImageBackup. Podem wchodzi się w odzyskiwanie w historii i tworzy się budowalny pendrive na penie np 4 GB bez kopi i go chowasz. Ten katalog WindowsImageBackup możesz przegrać w dowolne miejce np dysk zewnętrzy i potem bo bootcie z niego odworzyć. Tylko ten dysk musi być na NTFS nie może być na exFAT ani fat32 (bo na nim nie pójdzie tak duży plik) A niem wiem co ty tak naprawdę zrobiłej - kopie bezpieczeństwa czy pełną kopie partycji (C i EFI)?

1 polubienie

Czemu ta kopia ma służyć?

Doprecyzuję do czego zmierza pytanie.
Kopii samego Windowsa nie potrzebujesz kisić.
W dowolnym momencie przy pomocy Media creation tool utworzysz bootowalnego pendraka z systemem w ostatniej dostępnej wersji.

No właśnie czy to kopie przyrwacania stanu czy czy pełną kopie partycji (C i EFI)

Mieszasz parę rzeczy.
W Windows 10 czym innym jest Historia plików, czym innym jest Dysk Odzyskiwania a jeszcze czymś innym jest Obraz systemu. Folder WindowsImageBackup jest tworzony przy tworzeniu Obrazu systemu.
Powyżej wersji 1603 Microsoft oficjalnie zaleca by obraz systemu tworzyć przy użyciu innych programów ponieważ wbudowany w system przestaje być rozwijany i aktualizowany.
W tym ostatnim przypadku można utworzyć tzw. bootowalny Dysk ratunkowy i w przypadku niemozności uruchomienia systemu wystartować z Dysku, wybrać któryś z folderów WindowsImageBackup zapisanych gdzieś na komputerze i przywrócić obraz partycji na dysku systemowym. Niestety nie mozna utworzyć bootowalnego pendriva i dlatego program przestał być cokolwiek wart.

Gadasz głupoty:


Pierwsza pozycja.
Mozna też to usyskać z boot systemy na pedrive z zaawansowanych.
image
To są obrazki z sytemu 1903

Gorzej jak Hiszpan (od roku na możliwej emeryturze jak nie miał za dużo L4 lub śmiesznie niskiej) ma 21H2 i panel sterowania mocnej wykastrowano w 2004 (20H1) lub tymi 3 mikroskopijnymi uaktualnieniami.

Pokazałeś opcje służącą do utworzenia Dysku odzyskiwania.

Opcja do utworzenia Obrazu systemu wyglada tak

Opcja tworzenia Historii plików tak

A opcja tworzenia Dysku odzyskiwania tak

Może dostrzeżesz różnicę, może.
P.S. Dowiedz się czym te trzy rzeczy się różnią bo nie są tożsame

Ja doskonale wiem bo to robie. Tylko on napisał że zrobił kopie systemu. Wg Ciebie pierwszą. Więć ja robie to na dysk D: Potem mam dysk odzyskiwania tylko z odznaczonym „utwórz kopie zapasową plików …” . Potem po rozruchu z tego tysku wchodze z zaawansowane i odzyskiwanie obrazu. On sam znajduje na dysku D: WindowsImageBackup z zapisanymi obrazami (C i EFI) i przywraca te obie partycje.
Tu jest dla 8 ale w 10 jest to samo: Jak stworzyć i przywrócić obraz systemu Windows 8 - Rybczynski24Rybczynski24
Espaniol1955 napisał że zrobił kopie systemu czyli to co pisze a nie kopie plików.

Nie mieszaj tworzenia dysku odzyskiwania z tworzeniem obrazu systemu.
Link który wstawiłeś to tworzenie obrazu systemu
WindowsImageBackup to zapisany obraz systemu.
P.S.
Tytuł postu to „Windows 10 dysk odzyskiwania”.
Co autor miał na myśli? Nie wiem.
Ale wiem co ty napisałeś i tobie odpisałem

Historia plików to co innego, kopia systemu to coś co zostaje wykonane podczas tworzenia dysku odzyskiwania a obraz systemu to aktualna migawka systemu wraz z ustawieniami i zainstalowanymi aplikacjami na dysku systemowym.

Do tworzenia obrazu systemu i jego przywracania uzyj innego oprogramowania bo Microsoft już nie gwarantuje poprawności jego działania.

Panowie …ja utworzyłem kopie systemu…w opcji zawansowane narzędzia odzyskiwania …utwórz dysk odzyskiwania … zapisałem na penie w fat32…sugestie są żeby jednak w ntfs…strasznie długo to trwało…mi głównie chodzi o obraz dysku z wszystkimi tam programami…aby w razie W…mieć kopie dysku C…kiedyś robiłem to Norton Ghost…czyli rozumie ze WindowsImageBackup … :grinning:

Próbowałem WindowsImageBackup.i komunikat…obraz

Zdaniem użytkowników czasami twój program antywirusowy może zakłócać działanie systemu i powodować pojawienie się błędu 0x80244019. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się wyłączenie niektórych funkcji antywirusowych i sprawdzenie, czy to rozwiązuje problem…

Po wyłączeniu antywira…idzie

Co za dziwacznego antywirusa używasz, że psuje Volume Shadow Copy?

Ty masz inaczej. Ja mam to w historii plików


Ty masz inaczej - ja mam w historii plików - na dole po lewej - Kopia zapasowa obrazu systemu

Czy ja niezbyt wyraźnie w stosunku do innego „fachowca” nie napisałem?

Od 2016 roku robisz to na własna odpowiedzialność. Twój problem. Microsoft uprzedził.

P.S
Ja używam od paru lat Macrium Reflect ale jest parę innych. Pytaj, szukaj.

Ja używam AOMEI Backupper. Ale taka kopię z windows można mieć na wszelki wypadek bo z inniejszych programów też maże siże sp…yć. Natomiast z mojego doświadczenia ona dzieła jak się przywraca z dysku odzyskiwania, boodowanie do przywracania bezpośrednio z systemu nie polecam. Natomiast programy Macrium i AOMEI, w przypatku uruchamienia z WinPE maja jedną wadę - gubią pliki o nazwach pow. 255 znaków do one są oparte na WinPE 32 bit

:joy: W tytule wstawiasz pełną treść książki. Ciekawy pomysł.
P.S.

Napisałem wyrażnie