Windows 10 dziwne zamyślenia

@daras28-82 Kurcze, mam z jednym kompem podobny problem. Raz na jakiś czas BSOD podczas budzenia z uśpienia, czasami zwiechy nawet w BIOS jakieś inne dziwne zachowania. Czasami wiele dni wszystko jak trzeba. Zasilacz podmieniłem na nówkę i nic nie pomogło. Pozostała mi cała reszta i zaczynam podejrzewać procesor. Setki kompów się przewinęło a nigdy nie trafiłem na wadliwy procesor, więc wieżyc sie nie chce.

Ja miałem różne podejrzenia, zasilacz, ram, płyta.
Okazało się że proc na innym komplecie robi to samo a stary komplet z nowym (używanym) takim samym prockiem działa już ponad rok bez problemów.

Akurat kupiłem taką płytę, że nie mam z czego przełożyć procesora. Muszę się rozejrzeć za jakaś usługą wypożyczenia proca na testy bo problem z procem to brzmi prawdopodbnie;)

Zawsze możesz kupić i zwrócić.
Pożyczyć od kolegi, sąsiada w zamian za wyczyszczenie kompa i nałożenie nowej termopasty.

Właśnie z pożyczeniem mam problem, bo to potrafi wiele dni działać bezobjawowo, nie chcę blokować komuś kompa ale zakup ze zwrotem to jest opcja. Do serwisu też średnio oddać bo może sie okazać ze bedzie u nich działać. Podejdę do pobliskiego komputerowego, może się da dogadać a jak nic nie wypali to pomęczę znajomych.

Głośno tylko myslę, wychodzi że najprościej zakupić ze zwrotem :slight_smile:

ten procesor natywnie wspiera RAM do 3200, musisz go lekko podkręcić, żeby ładnie współpracował z 3600. Miałem R5 2600 i podobny problem. Zwisy, myślenie i restarty. Albo zejdź na 3200, bo pewnie masz XMP

Ramy są już z pudełka 3600 ustawiłem je na sztywno też na 3600. Nie mam XMP. Prawie rok tak chodzą i nie było problemów. Testy robiłem i wszystko ok.

Zapomniałem napisać, że problemem okazała się karta wifi na pcie. Ona powodowała problemy z internetem, ale nie sądziłem, że to jej wina. Po oddaniu na gwarancje i włożeniu nowej innej, problem znikł. Temat można zamknąć.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.