Windows 10 - dziwny problem z ustawieniami i wyszukiwaniem w menu start

Mam dziwny problem ostatnio - niestety nie wiem jak długo, bo ostatnio nie często używam tych opcji: otóż gdy w menu start kliknę zębatkę ustawień i potem np kategorię “System” wyświetla mi się pusta zakładka - jest tylko tytuł np Ekran i tyle. Druga sprawa to wyszukiwanie - zazwyczaj jak w menu zacząłem wpisywać nazwę programu/ funkcji etc to pojawiały się propozycje. Obecnie mam puste ciemnoszare okienko obojętnie co wpiszę. próbowałem to samo przez ikonę lupy “wpisz tu wyszukiwane słowa” to samo. Jakieś porady?

Jak z aktualizacjami , jaka kompilacja? Może tu tkwi problem. Znam osoby które mają jeszcze 18 i co ciekawsze nic nie wiedzą że należy aktualizować. Nie twierdzę że kolega tam ma…

aktualizuję na bieżąco. udało mi się dostać po wielu próbach (nie udaje się załadować specyfikacji komputera nawet przez komputer->właściwości) przez ctrl+shift+esc i uruchomienie nowego zadania cmd.exe: windows 10 pro wersja 10,0,19042 build 19042
Nawet asystent aktualizacji nie odpowiada

Dobra nie było tematu - pomogło najgłupsze rozwiązanie - wyłączyć przytrzymując do oporu uruchomienie laptopa, odczekać minutę, uruchomić ponownie… K… :man_facepalming: widać z windowsem nie da się inaczej… :man_facepalming: :man_facepalming:

Da się wyłączyć, w opcjach zasilania odzaznacz (by nie było aktywne) “szybkie uruchamianie”:

wtedy już nie będzie hybrydowego zamykania, że kilkadziesiąt usług jest tylko hibernowanych.

Lepiej działa montaż SSD niż ta opcja przy widzimisię posiadana 10 na HDD.

2 polubienia

Można sprawdzić pliki systemowe.
PPM na okienka -> wiersz polecenia jako administrator i wpisuj:
dism /online /cleanup-image /restorehealth
i wciśnij ENTER, potem:
sfc /scannow
i ENTER

1 polubienie

@krystian3w tą opcję miałem odznaczoną
@przekas to też wtedy nie działało. Dałem radę tylko przez menadżera zadań

Dziękuję wam za porady :+1:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.