Windows 10, dziwny problem

Witam serdecznie.

Dostałem do naprawy laptopa Asus z Windows 10. Windows strasznie dziwnie się zachowuje. Nie ma sieci tzn. nie pokazuje dostępnych sieci z paska oraz gdy wejdę z Panelu Sterowania do Centrum Sieci piszę, że folder jest pusty. Narzędziach administracyjnych cokolwiek nie zrobię wali błędami. Resetowanie do stanu początkowego nie działa. Zapora również. Recovery też nie działają. W informacji z systemu nic nie pokazuje brak wartości dla (procesora, ramu, indentyfikatora produktu) co z nim zrobić, żeby doprowadzić go do stanu używalności?

A co stoi na przeszkodzie, żeby zainstalować system od nowa?

Rozumiem ,że jedynym sposobem jest zrobienie nośnika za pomocą media creation tool? Nie jestem tylko pewny czy w biosie jest klucz aktywacyjny da radę jakoś to sprawdzić?

Tak! Zrobić nośnik z instalatorem za pomocą Media Creation Tool, a podczas reinstalacji wybrać przycisk “Nie mam klucza…”.
Jeśli poprzednio zainstalowany Win10 był już aktywowany, to nie będzie żadnego problemu.

Najpierw odinstaluj wszystkie obce zbędne programy w tym antywirusy. Np Avast’a.

Antywirus to oprogramowanie głęboko wgryzające się w system i jego całkowite/skuteczne usunięcie może nie być takie proste. Zabezpiecz dane i stawiaj system na nowo. Tak będzie najszybciej, najsprawniej i będziesz miał pewność, że system nie jest nigdzie uszkodzony.