Windows 10 + Gerofce 210 zacinający się dźwięk

Witam!
Wstawiłem do komputera kartę Geforce 210, zainstalowany system Windows 10 32 bit.
Procesor: Intel®Core™2 CPU 6320 @ 1.86GHz 1.87GHz
Zainstalowana pamięć RAM: 4,00GB (dostępne 3,00 GB)
Karta muzyczna: Creative X-FI ExtremeAudio

Zauważyłem że przy jakichkolwiek operacjach - otwarcie nowego okna, zmaksymalizowanie go, utworzenie nowej zakładki w przeglądarce internetowej odtwarzany dźwięk ma niewielkie zacięcie (jest drobny klik, albo ich seria). Problem nie występuje przy odinstalowanym sterowniku karty graficznej więc chyba ewidentnie coś z tym. Może ktoś się spotkał z takim problemem i mógłby pomóc?

Dla 4GB RAMu zainstaluj 64-bitowy system.

Sterowniki masz wgrane i tu podłączone głośniki?

http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=1#type_1

tak, sterowniki zainstalowane ze strony producenta i prawidłowo połączone

Rozwiązałem problem, w bios miałem ustawione PCI Express x1 powinno być x16 …przestało trzeszczeć! :slight_smile: :slight_smile: Pamiętam, że ostatnio próbowałeś mi pomagać gdy pisałem o problemie błędu sterownika grafiki przy nvidia 630 oraz 730. Chyba mój 10 letni komputer miał jakiś problem z tymi kartami, bo gdy dorwałem 210 problem nie występuje. Tak czy siak dziękuje za pomoc!

Tu praktycznie nie ma możliwości przestawienia, x1 to inne gniazdo, x 16 inne, ale najważniejsze, że OK.

Zawsze warto również wykonać reset biosu baterią i ustawić TYLKO co trzeba i zapisać bios Save.

Edit:

Choć może faktycznie taka opcja w niektórych biosach starych płyt może być, ponieważ do gniazda x 16, można wsadzić kartę x 1. Czyli, dla karty grafiki ma być ustawienie x16.