Windows 10 home po wybraniu opcji zaktualizuj i zamknij uruchamia ponownie komputer

Witam jak w temacie laptop przy próbie wyłączenia uruchamia się ponownie. Win 10 home, laptop ma 5 miesięcy. Laptop Asus 8 Gb Ram procesor AMD Ryzen 5. Może ktoś pomoże, z góry dziękuję. Może ktoś wie co jest grane, lapek p0trzebny na jutro, na zdalne nauczanie. W opcjach wyłączenia nie ma samej opcji zamknij.

Nie masz przypadkiem w opcjach zasilania zmienione żeby zamiast zamykania resetował system ?!
Ja tak mam na jednym kompie ustawione aby w hibernacje wchodził.

Aha podczas aktualizacji może system wymagać ponownego uruchomienia sie ale to raczej nie powinno przeszkadzać w prowadzeniu zajęć bo komputer raczej jest potrzebny włączony a nie wyłączony , a aktualizacje aż tak często nie wychodzą.

Niby jak może być zamienione. Nie ma samodzielnej opcji zamknij. Jest uspij zaktualziuj i uruchom ponownie oraz zaktualizuj i zamknij. Co ciekawe nie chce się lapek aktualizować w ogóle. Wszystko sprawdziłem usługe przystawkę gpedit ściągnąłem aktualizator i nic. Może tu jest problem. Brakuje i pomysłów.

To spróbuj jeszcze raz zaktualizować go i odczekać chwile po włączeniu się komputera ponownie.

Właśnie nie mogę, nic sie nie dzieje, jak próbuję go zaktualizować. Gdy klikam start i zasilanie sa pomaranczowe kołeczka przy opcjach zaktualizuj i zamknij oraz zaktualizuj i uruchom ponownie, jednak po ich wybraniu komp sie nie aktualizuje tylko ponownie uruchamia

Normalnie musisz komputer wyłączyć i uruchomić ponownie aby aktualizacja przebiegła całkowicie.

Wyłączyć mogę tylko na ostro poprzez przycisk zasilania lub uśpić.

To nie wiem czasem może sie zdarzyć że tego samego dnia wyjdzie jakiś ważny bugfix i trzeba 2x zaktualizować komputer Tego samego dnia,

Może też tak ci sie stało że zaktualizowałeś system i parę minut po uruchomieniu pobrał ci kolejną łatkę i trzeba kolejny raz resetować kompa. Aby system wdrożył aktualizacje.

Czyli dupa, może system postawię, ale po pierwsze nie mam czasu, a po drugie nie chciałbym się poddawać.

A od kiedy ci sie tak dzieje ?!

Dostałem lapka dzisiaj. Dlatego nie wiem, ale słyszałem, że nie mogła go włączyć i faktycznie komp podawał, że został niepoprawnie zamknięty.

A uruchom go jeszcze raz teraz łącznie z tą aktualizacją teraz na tym guziku z menu.

Ok, już działam

Dalej są dymki, że niby powinien zostac ponownie uruchomiony. Tylko jak wybrałem opcje zaktualizuj i uruchom ponownie to tylko sie ponownie uruchomił.

To nie wiem najwyżej będziesz musiał brutalnie kompa wyłączyć i potem sobie go uruchomisz normalnie po mimo tego że wywali błąd że system nie został prawidłowo uruchomiony to nie powinno mu coś się stać.
I powinieneś móc normalnie na nim jutro pracować. A po zajęciach jak będziesz miał czas to może ktoś inny podsunie jakiś pomysł na naprawę tej zaistniałej sytuacji.

A próbowałeś przez Windows Update?
Miałem dziś podobny przypadek do póki klikałem przy wyłączaniu zaktualizuj i uruchom ponownie było jak to opisałeś, ale jak wszedłem w WU i kliknąłem uruchom ponownie teraz sprawa się rozwiązała.

Witam, problem rozwiązany. Zaraz podam jak

Laptop jest firmy Asus. W systemie było dużo aplikacji firmowych Asusa. Wywaliłem wszystkie i zaraz pojawiła się opcja aktualizacji. Zaktualizowałem i komp się ponownie uruchomił. Po ponownym uruchomieniu pojawiła się opcja zamknij i lapek też tak uczynił.

Dziękuję bardzo za pomoc, zainteresowanie tematem. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.

No to niezły tam musiał być bloatware -,-
Zawsze mnie irytowaly te lapki i wciskanie niepotrzebnych appek domyślnie już sam w10 ma sporo gnoju do wywalenie w sobie.