Windows 10 home/pro? Czy win 7

Witam Chciałbym Zmienic System z windows 7 na windows 10 ewentualnie 10 pro?Pykam For Fun GTA ONLINE CS GO DIABLO 3 ale to w wolnych chwilach …
Nie jestem jakimś aktywnym graczem który dzień w dzień ma czas ale czasem uda się znaleśc troszeczkę czasu żeby wejść na gta i cs go diablo . To co mam wystarcza ale może ktoś z was potrafi coś podpowiedzieć może da się wycisnąc coś jeszcze z tego sprzętu dziękuje i pozdrawiam . Czy jest sens na przesiadke z takiego sprzetu na win 10 pro czy zamule go?
Parametry:
Dysk SSD 256 GB
Dysk SATA 1 TB
RAM 8GB DDR 3
Płyta Główna ASRock N68C-GS FX
System Win 7 64 bit SP 1
Procesor AMD PHENOM II x4 840 CPU 3.2 GHZ
Grafika RADEON RX 570 2 GB
Zasilacz 650 wat
KOMP z 2013 Roku

Tu nie ma się nad czym zastanawiać, jak masz możliwość, to przesiadaj się na Windows 10 - sprzęt jest ok.
Jeśli chodzi o zakup systemu, to w twoim przypadku raczej Home, bo jest tańszy, a w zastosowaniach domowych nie ustępuje pro.

Dzieki wielkie a powiedz lepiej zaktualizowac sie z win 7 na win 10? Czy kupic win 10 sformatowac i od zera go postawic?

Nadal jest możliwość aktywacji Windows 10 na kluczu 7. Instaluje się instalatorem pobranym ze storny Microsoftu, nie trzeba aktualizować, można zainstalować na czysto z pendrive. Nie wpisuje się klucza podczas instalacji, tylko wybiera wersję na jaką ma się licencję na 7 (home/pro), po instalacji trzeba w opcjach poszukać kreatora aktywacji, wpisać klucz od 7 i aktywować.
Przy kolejnych instalacjach 10 już niczego nie trzeba wpisywać, bo serwery Microsoftu pamiętają konkretną płytę główną i aktywuje się samo.

Co do wersji home/pro, to różnica dla użytkownika domowego jest żadna.
W Pro można skonfigurować szyfrowanie dysków BitLocker, jak ktoś chce, choć to trochę spowolni. BitLocker lubi moduł TPM2.0, płyty głównie do komputerów stacjonarnych zazwyczaj nie mają i trzeba dokupić specjalną płytkę (o ile płyta główna ma złącze, z 2013 roku raczej nie będą mieć). Bez TPM też da się włączyć, ale trzeba będzie wpisać kompletne hasło przed uruchomieniem dysku, co jest męczące. Z TPM uruchamia się jak zwykle i loguje na konto użytkownika, bo klucze są przechowywane w samym module.
Innych różnic funkcjonalnych przydatnych dla użytkowników domowych raczej nie ma między home i pro.

W grach nie będzie większych różnic wydajności między 7 i 10, na poziomie błędu pomiarowego.

Dziekuje bardzo. Wlasnie pobieram windows 10 na pendrive ?
Pytanie czy formatowac i startowac z pendrive czy wystartowac z komputera i uaktualnic ?
Lepsze uaktualnienie czy wgranie od zera nowki?
Beda tam opcje zebym mogl wybrac uaktualnienie? Od 2013 siedze na win 7 wczesniej 98 i xp :smiley: ale widze chce czy nie chce musze wsiasc na win 10.