Windows 10 i ACER V3-571G

Jako jeden z wielu nabyłem ten popularny (model z 2013)  wspomniany poprzez sieć T-Mobile mając Win8 z update do Win8,1 .

Skusiłem się na instalacje najnowszego Windowsa . Jednak nie jest to to co być powinno .

Do samego systemu raczej się nie przyczepie ale nie do końca.

 Bolączką jest brak sterowników pod tą wersje  .

Objawy widoczne od samego początku .

Brak możliwości sterowania jasnością ekranu z klawiatury i nie tylko.

Ekran świecił jak żarówa . Może gdym korzystał w słoneczne dni nie zwróciłbym uwagi,

ale późnym wieczorem już nie rady patrzeć w ekran . I jeszcze sam nie wiem co jeszcze jest skopane.

Miałem nadzieję iż załaduje nowe sterowniki ze strony ACERa i będzie ok’

Na próżno ten model nie figuruje w spisie sterowników pod nowego system.

Zatelefonowałem do firmy ACER i podczas rozmowy konsultant jasno dał do zrozumienia że firma nie jest  zainteresowana napisaniem sterników dla tego modelu.    

Więc jeśli chcecie instalujcie . Ja wróciłem do poprzedniego.

A dla zapobiegliwych proponuje nie instalować niektórych aktualizacji,aby Was nie męczyły okienka aktualizacji  (KB2952664, KB2976978,KB3021917, KB3035583, KB3044374) .Rozwiązań szukajcie w necie i na forum.

Acha jeszcze jedno ten powrót  , no cóż niby powrócił z 10-ki do 8,1 tyle tylko że "eksplorator plików " dziwnym sposobem wyparował i  nie dało się otworzyć folderów i dysków.

Pozostało mi tylko przywrócenie laptopa do stanu fabrycznego z zainstalowanym win 8.  :frowning: