Windows 10 i Android - brak widocznego urządzenia na komputerze

Cześć.
Nie spodziewałem się że będę musiał po raz kolejny pisać na forum odnośnie problemów z komputerem.

Teraz z kolei mam problem z telefonami z Androidem, żadnego nie widzi komputer, pomimo tego, że kable są sprawne, sterowniki niby są… Nie wiem co jeszcze mam zrobić, poustawiałem co trzeba i na nic to się zdało.
Co robię źle? Nie mam raczej żadnego softu który blokowałby wyświetlanie urządzeń.

Ma ktoś jakiś pomysł? Od razu mówię, że wszelkie możliwe metody ze sterownikami wyczerpałem, chyba, że jest jakaś magiczna sztuczka o której nie wiem bądź której nie znam to chętnie pochylę się nad każdą metodą.

Pozdrawiam.

W telefonie typ połączenia jest ustawiony na MTP /PTP czy może “tylko ładowanie” ?
Może tu tkwi problem.
Próbowałeś na innym PC lub systemie?

Nie wiem jaki masz smartfon / wersję Androida, ale można też nico inaczej:
Naciskasz 5 razy na wersję Androida w informacjach o telefonie.
Pokazuje się napis, że jesteś programistą.
Pojawia się nowy element menu:
Opcje programistyczne. W nim jest pozycja “Wybierz konfigurację USB”, po wybraniu masz do wyboru:

  • Tylko ładowanie
  • MTP
  • PTP
  • RNDIS
  • Audio source
  • MIDI

W zależności od urządzenia nie wszystkie wymienione mogą być dostępne.
Wybierasz MTP i smartfon po chwili powinien pojawić się w Windows.

@Domker
Telefon to Sony Xperia M2, Android 7.1.2 (custom rom). W sumie to problem jest z każdym telefonem w domu, z drugą M2 i M4 też.
Jest wszystko ustawione. Na laptopie z Win10 podłączenie działa poprawnie. Telefon po podłączeniu wykrywany jest w Komputerze. Na stacjonarnym po ponownej instalacji systemu mam problem z większością aplikacji. Nie wiem co się dzieje… Jak nie Office to teraz problem z USB. O dziwo podłączone pendrive’y działają.

Zainstalowałem obok Comodo IS SecureAPlus, w ramach sprawdzenia działania samego Comodo, czy aby nie przepuszcza czegoś. Możliwe, że takie oprogramowanie blokuje dostęp?

Całkiem możliwe.
Spróbuj jeszcze podłączyć smartfon, przejdź do C:\Windows\INF. Wpisz w pasek wyszukiwania: wpdmtp.inf jak znajdzie to PPM i “Zainstaluj”. Odczekaj trochę i może się pojawi smartfon.

Mam plik “ts_wpdmtp.inf”.
Dałem Zainstaluj ale telefon nadal nie jest widoczny :expressionless:

Odinstalowałem SecureAPlus. Dalej nic. Co za koszmar z tym Windowsem…

dlatego używam Linux :wink: Windows mam wyłącznie do gier AAA.

@Domker

Zastanawiałem się własnie czy czasem po awarii Win 10 nie przejść na Linuxa ale boję się poszukiwania softu zamiennego do tego co mam na Windowsie :stuck_out_tongue:


Bardzo pożyteczna strona.
Wpisujesz nazwę programu z Windows i klikasz na “All Platforms” > “Linux” i masz zamienniki.
Na Youtube możesz sobie poniekąd obczaić jak program wygląda.

Z resztą kto Ci broni zainstalować VirtualBox i postawić Linux na maszynie wirtualnej i najpierw potestować, co i jak.
Sam mam dystrybucję główną i parę innych w maszynach wirtualnych.
Sama instalacja to ok 20-30 min.

O, dzięki za linka. Na pewno przyda się.

A co do podłączenia telefonu, masz może jakiś pomysł co można jeszcze zrobić?

Nie mam pojęcia, mało kiedy używam połączenia przez USB.
Przesyłam pliki bezprzewodowo przez Wifi z resztą pod Linux mam KDE Connect i aplikację KDE Connect na Androida, która integruje smartfona z PC.
wpis blog

Można też z poziomu managera plików w Androidzie (np. solid explorer) zrobić połączenie FTP.

Przepisujesz IP z aplikacji do explorera plików w Windows i masz dostęp do swoich plików ze smartfona po WiFi.

Ewentualnie pobierz sobie “Send Anywhere” na Androida i wtedy wchodzisz przez przeglądarkę na https://send-anywhere.com/ i wpisujesz 6-cyfrowy identyfikator i pliki się przesyłają lub na Windows instalujesz klienta Send Anywhere i nic nie trzeba przepisywać.

Wszystko fajnie ale gdzie mam tego szukać? Przewertowałem cały program i nie mogę tego znaleźć…

A bo słabo szukasz :slight_smile:

Wtyczkę doinstaluj:

Potem w lewym panelu pojawi Ci się “FTP Server” dajesz “Start” i przepisujesz adres tam pokazany do eksplorera plików Windows.

Ej, ale ja nie mam FTPa w Solid Explorerze… :frowning:
Wtyczkę doinstalowałem…

Ok, zadziałało.
Pytanie teraz takie, to daje dostęp tylko do urządzenia? Na kartę można jakoś wejść?
A jak wywalę Solid Explorera to to dalej będzie tak działało? Czyli wpisze w przeglądarkę ftp://… i będę miał stale dostęp?
Używam na co dzień ES Eksploratora Plików, za darmo i działa wg mnie dobrze - z jego poziomu też to zrobię? Pytam bo mam jeszcze 2 telefony i chciałbym również podciągnąć je tak aby móc mieć dostęp do plików. Można to jakoś tak zrobic aby dostęp był również do karty sd? :wink:

Dalej idąc, nie mogę połączyć się z routerem… nie wchodzi strona logowania. Może to mieć znaczenie, że zmieniłem w Win 10 ustawienia ftp? :frowning:
No to jestem … ugotowany…

Jak jako lokalizacje udostępniającą wybrano kartę to będzie dostęp, jak nie to trzeba by przestawić lub zejść o kilka poziomów niżej by można było się przełączać między pamięcią wewnętrzną a kartą MicroSD.

Dostęp masz aż nie wyłączysz usługi ftp (crash aplikacji lub uśpienie raczej się nie zdarzy).


W sumie to raczej też:


Dziwne, zazwyczaj łączę się z routerem w telefonie, uruchamiam usługę ftp i jak komputer jest w tej samej sieci to po prostu wpisuje adres ftp z ip i portem, wyłączam jak skończę używać i potem wszystko działa OK - na około jeszcze by można robić na chwile hotspot bez internetu 3G/4G.

@krystian3w

Dziwne, na telefonie działa, na komputerze już nie :stuck_out_tongue: czyżby coś blokowało dostęp?

Normalnie mam dość Windowsa 10, o ogóle mam dość systemów majkroszajsowych, ciągle z nimi są problemy.
Gdybym tylko miał chęci i czas to nawet nie zastanawiałbym się nad przejściem na Linuxa, ale oczywiście moja żona będzie miała obiekcje bo “jak tego mam używać?” lub “tak, znowu rozwaliłeś komputer” :joy: :joy: :joy:

Wystarczy pokazać jej zalety i kilka “bajerów” na pewno się przekona.
Przy KDE to pewnie nawet nie zorientuje się, że to inny system operacyjny do momentu jak nie będzie chciała uruchomić pliku “exe” :slight_smile
Bootsplash dla niepozoru:


:smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp: :smiling_imp:

Z drugiej strony zawsze możesz postawić Linux obok Windows i przy starcie będzie się wybierać, który system uruchomić.

@Domker

Głęboko się nad tym zastanawiam bo ilość guana jakie widzę w Win10 demotywuje mnie do używania tego dziadostwa.
Same problemy …