Windows 10 i aplikacja Filmy i TV - zapłać 4,49 aby obejrzeć film w formacie .mp4

Filmu w formacie .mp4 nie obejrzysz w aplikacji Filmy i TV na Windowsie 10, gdyż Microsoft proponuje zapłacić dodatkowo za rozszerzenia, w tym przypadku za HEVC? Co to jest za rozszerzenie?

Swoją drogą, nie ma sensu płacić Microsoftowi za dziwne rozszerzenie, skoro jest tyle darmowych odtwarzaczy do pobrania, które obsługują wszystkie formaty…



To ten HEVC teraz płatny? To coś mnie minęło. Bo to było darmowo dodawane do Windows 10.

A inne MP4 próbowałeś też odtworzyć? Wszędzie woła o ten kodek HEVC?

Tak, też. Zainstalowałem VLC Media Player i każdy format idzie.
A co do tego, że trzeba płacić, owszem. Microsoft umożliwiał pobranie rozszerzenia za darmo. Jakieś 3 lata temu, teraz 4 ok.

Czyżby zaczynał się “system as a service”? Powolne gotowanie żaby, mikropłatności. Może w końcu zmienią tytuł aplikacji Mój Office -> Nasz Office czy też Moje Dokumenty -> Nasze Dokumenty, Mój Pulpit -> Nasz Pulpit …

Na h264 i 265 są patenty i MS musi zapłacić MPEG jeżeli używa ich w swoim systemie.
Widać postanowili zaoszczędzić (nie pierwszy raz zresztą), we wcześniejszych wersjach też niektórych kodeków nie było.

Dojdzie w końcu do tego, że za tą “ostatnią posługę” Windows 10 trzeba będzie płacić roczną subskrypcję…
Cały Microsoft. Never more W10!:no_entry:

Tylko nadal nie rozumiem, co ma hevc do mp4. Na forach widzę, że ten kodek jest używany przy konwersji filmów 4k i więcej. Nie każde mp4 ma hevc. I nie każdy sprzęt obsługuje konwersję przy użyciu hevc. Czyżby Microsoft wbijał gwoździe do trumny swoim appkom?

Sprawdź czy tapetę jeszcze można zmienić za darmo :money_mouth_face: