Windows 10 i jego sterowniki jak zainstalowac?

Na moim nowym laptopie Asus z windows 10 dziś pojawila mi się aktualizacja do sterownika NVIDIA GeForce Experience - GeForce Game Ready Driver.

Gdy klikne  w aktualizuj sterownik żeby zaaktualizował i pobrał ten sterownik to wtedy pojawia mi sie okienko z informacja “Nie można sie polaczyc z witryna firmy NVIDIA. Sprobuj ponownie później.”  Nie mogę w żaden sposób zaaktualizowac tego sterownika. Tak jak widać to na poniższym screenie.

Aktualizacja jest dostepna. CZy ktoś może mi pomoc ?

http://ifotos.pl/z/aearpxp/

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

To niepotrzebny dodatek od Nvidii.

Zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce.

Daruj sobie instalację.

Dlaczego tak twierdzisz ? Nie warto mieć na nowym laptopie ciagle aktualizowanie nowe sterowniki ? to poprawia wydajność przecież.

To badziewie nie ma wpływu na wydajność, odpal aplikację Game experience czy jak to się tam nazywa i sprawdź co tam znajdziesz.

To nie jest żaden sterownik do niczego a jedynie niepotrzebny śmieć.

Ja tam w tym NVIDIA GeForce Experience założyłem sobie konto i jestem tam zalogowany. Nie wiem do czego to służy.  Jest tam miedzy innymi GameStream, Skanowanie Gier oraz wszelkie ustawienia. Czy to do czegoś jest potrzebne tak naprawdę ? czy można to gdzieś całkowicie usunąć w jakiś sposób ?

Ogólnie nie polecam ściągać czegokolwiek z NVIDIA GE… badziew i tyle. Jak chcesz pobrać jakiś dodatek, aktualizacje etc. do czegokolwiek z Nvidii to najzwyczajniej rób to tutaj: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

W takim razie pytanie, czy to NVIDIA GeForce Experience jest potrzebne do czegoś w moim laptopie ? czy można to odinstalować jako jeden składnik ? czy może lepiej tego nie ruszać ? Co mi polecacie ?

A weź to zostaw, ustaw tylko żeby się nie włączało nigdy i będzie gitara. Waży to malutko więc po co to usuwać.

Skoro mówicie mi, że to “Badziewie” to dlaczego mam trzymać to na swoim laptopie. Więc sam już nie wiem.

No bo z drugiej strony po co Ci to usuwać ? jak w niczym nie przeszkadza to niech siedzi. Ale jestem w stanie powiedzieć że nic się nie stanie jak usuniesz :wink:

Potrzebujesz wyłącznie sterownika graficznego, jest wyszczególniony w “programy i funkcje”, jak nie masz obsługi 3d to resztę tez wywalasz.

U mnie wisi tylko Aktualizacje Nvidia, PhysX, sterownik dźwięku i sterownik graficzny.

Reszty nie potrzebuję, teraz mi przyszło do łba że sterownika dźwięku tez nie potrzebuję bo i tak używam zintegrowanego Realteka…

Hej,

 

Zmieni się to w sytuacji, jak będziesz chciał podłączyć komputer do TV - wtedy po HDMI będzie leciał i obraz, i dźwięk, więc sterownik do dźwięku z nVidii będzie jednak potrzebny.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jestem tego w pełni świadom, po co jednak miał bym stację pod TV podłączać skoro na kilku monitorach mam o wiele większą przestrzeń roboczą?

Ty może nie potrzebujesz,  ale zwróć uwagę na to że porady udzielasz nie sobie, tylko komuś innemu któremu akurat ten sterownik może być potrzebny.

Przeczytałeś moje wypowiedzi?

Pisałem o sobie, każdy potrafi myśleć i wyciągać wnioski.

Popłynąłeś :slight_smile: albo nie wiem żyjemy w innym Świecie :slight_smile:

Przecież ten Experience jest w pakiecie sterowników. Autorze, udaj się na stronę nVidia i pobierz odpowiednie sterowniki. Podczas instalacji zaakceptuj warunki i uwaga. Weź niestandardowa instalacja. Będą wszystkie pakiety zaznaczone - zostaw tak i podspodem pod nimi zaznacz czysta instalacja. Postępuj zgodnie z instrukcją, jak się pojawi - np wykonaj ponowne uruchomienie lapka, jeżeli cię poprosi. Experience pilnuje aktualizacji sterowników, profili gier, optymalizuje gry oraz zajmuje się obsługą vr, stream i itp, o ile spełnione są wymagania sprzętowe. A tak głównie sterowniki i gry. :blush: