Windows 10 i jego sterowniki jak zainstalowac?

(Bartosz82) #1

Na moim nowym laptopie Asus z windows 10 dziś pojawila mi się aktualizacja do sterownika NVIDIA GeForce Experience - GeForce Game Ready Driver.

Gdy klikne  w aktualizuj sterownik żeby zaaktualizował i pobrał ten sterownik to wtedy pojawia mi sie okienko z informacja "Nie można sie polaczyc z witryna firmy NVIDIA. Sprobuj ponownie później."  Nie mogę w żaden sposób zaaktualizowac tego sterownika. Tak jak widać to na poniższym screenie.

Aktualizacja jest dostepna. CZy ktoś może mi pomoc ?

http://ifotos.pl/z/aearpxp/

(mrFreeze) #2

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

(daras28-82) #3

To niepotrzebny dodatek od Nvidii.

Zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce.

Daruj sobie instalację.

(Bartosz82) #4

Dlaczego tak twierdzisz ? Nie warto mieć na nowym laptopie ciagle aktualizowanie nowe sterowniki ? to poprawia wydajność przecież.

(daras28-82) #5

To badziewie nie ma wpływu na wydajność, odpal aplikację Game experience czy jak to się tam nazywa i sprawdź co tam znajdziesz.

To nie jest żaden sterownik do niczego a jedynie niepotrzebny śmieć.

(Bartosz82) #6

Ja tam w tym NVIDIA GeForce Experience założyłem sobie konto i jestem tam zalogowany. Nie wiem do czego to służy.  Jest tam miedzy innymi GameStream, Skanowanie Gier oraz wszelkie ustawienia. Czy to do czegoś jest potrzebne tak naprawdę ? czy można to gdzieś całkowicie usunąć w jakiś sposób ?

(szyszek2121) #7

Ogólnie nie polecam ściągać czegokolwiek z NVIDIA GE… badziew i tyle. Jak chcesz pobrać jakiś dodatek, aktualizacje etc. do czegokolwiek z Nvidii to najzwyczajniej rób to tutaj: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

(Bartosz82) #8

W takim razie pytanie, czy to NVIDIA GeForce Experience jest potrzebne do czegoś w moim laptopie ? czy można to odinstalować jako jeden składnik ? czy może lepiej tego nie ruszać ? Co mi polecacie ?

(szyszek2121) #9

A weź to zostaw, ustaw tylko żeby się nie włączało nigdy i będzie gitara. Waży to malutko więc po co to usuwać.

(Bartosz82) #10

Skoro mówicie mi, że to “Badziewie” to dlaczego mam trzymać to na swoim laptopie. Więc sam już nie wiem.

(szyszek2121) #11

No bo z drugiej strony po co Ci to usuwać ? jak w niczym nie przeszkadza to niech siedzi. Ale jestem w stanie powiedzieć że nic się nie stanie jak usuniesz :wink:

(daras28-82) #12

Potrzebujesz wyłącznie sterownika graficznego, jest wyszczególniony w “programy i funkcje”, jak nie masz obsługi 3d to resztę tez wywalasz.

U mnie wisi tylko Aktualizacje Nvidia, PhysX, sterownik dźwięku i sterownik graficzny.

Reszty nie potrzebuję, teraz mi przyszło do łba że sterownika dźwięku tez nie potrzebuję bo i tak używam zintegrowanego Realteka…

(Dimatheus) #13

Hej,

Zmieni się to w sytuacji, jak będziesz chciał podłączyć komputer do TV - wtedy po HDMI będzie leciał i obraz, i dźwięk, więc sterownik do dźwięku z nVidii będzie jednak potrzebny.

Pozdrawiam,
Dimatheus

(daras28-82) #14

Jestem tego w pełni świadom, po co jednak miał bym stację pod TV podłączać skoro na kilku monitorach mam o wiele większą przestrzeń roboczą?

(fiesta) #15

Ty może nie potrzebujesz,  ale zwróć uwagę na to że porady udzielasz nie sobie, tylko komuś innemu któremu akurat ten sterownik może być potrzebny.

(daras28-82) #16

Przeczytałeś moje wypowiedzi?

Pisałem o sobie, każdy potrafi myśleć i wyciągać wnioski.

(mrFreeze) #17

Popłynąłeś :slight_smile: albo nie wiem żyjemy w innym Świecie :slight_smile:

(Seba228215) #18

Przecież ten Experience jest w pakiecie sterowników. Autorze, udaj się na stronę nVidia i pobierz odpowiednie sterowniki. Podczas instalacji zaakceptuj warunki i uwaga. Weź niestandardowa instalacja. Będą wszystkie pakiety zaznaczone - zostaw tak i podspodem pod nimi zaznacz czysta instalacja. Postępuj zgodnie z instrukcją, jak się pojawi - np wykonaj ponowne uruchomienie lapka, jeżeli cię poprosi. Experience pilnuje aktualizacji sterowników, profili gier, optymalizuje gry oraz zajmuje się obsługą vr, stream i itp, o ile spełnione są wymagania sprzętowe. A tak głównie sterowniki i gry. :blush: