Windows 10 i sterowniki do procesorów sandy bridge

(Seb Krauspe) #1

Moi drodzy, jak to jest z tym brakiem kompatybilności Windowsa 10 z procesorami Intela Sandy Bridge? Bo generalnie sprawdzałem na własnej skórze gdy ww. system wyszedł no i faktycznie, pograć nie pograłem, system chodził wolno, a sterowników brak. Na reddicie znalazłem jakieś sterowniki (http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/),,) które ponoć rozwiązują pewne problemy (Te z AMD się usuwa). Czy ktoś je sprawdzał? Czy może ktoś ma inne doświadczenia?

(Jusko) #2

Nie miałem żadnych problemów - nawet po premierze, a procek Sandy Bridge (laptop z 2012 roku). Po prostu zainstalowałem sterowniki te same, co dotychczas (dla W7/W8), a co mogłem, to zaktualizowałem za pomocą Intel Driver Update Utility (lub narzędzi typu Driver Booster 3).

(Seb Krauspe) #3

(Jusko) #4

Wszystko działało bezproblemowo, choć procesor to budżetowy Celeron na Sandy Bridge (produkcja końcem 2011 roku). Ogólnie laptop na dziś jest leciwy, a nigdy nie był potworem - Lenovo B570e :slight_smile: Nie mam zatem jakiegoś wypasionego sprzętu, którego W10 powinien specjalnie respektować.

Wydajność systemu była dobra, działało co miało. Gry działały na tyle, na ile układ Intel HD pozwolił. Gdyby nie to, że preferuję bardziej W8.1 - dziesiątki używałbym nadal, zrezygnowałem dopiero parę dni temu.

(Seb Krauspe) #5

Czyli nie miałeś jako drugiej karty graficznej Nvidii? Bo własnie prawdopodobnie głównym problemem sandy bridge w Win 10 jest problem z przełączaniem się na kartę nvidii.