Windows 10 i VB + Watch_Dogs

Siema, zrobiłem wirtualizacje nowego windowsa na virtualboxie i jest pewna niedogodność 

strasznie tnie mi myszkę i ogólnie wolno działa 

 

Mój główny system to win 8.1 64bit

 

procesor i5-3330 3ghz (4x3ghz przeznaczone na vb)

8gb ramu (4gb na vb)

 

jednocześnie gdy używam win 8.1 nic się nie tnie (płynnie działa) a na 10 jak bym miał 3fps 

w ustawieniach ustawiłem na max 28fps i fhd (bez fhd tez tnie) 

 

Pomoże ktoś 

EviDX, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Co do gry - załóż oddzielny temat w odpowiednim dziale.

Jaki cel ma granie przy wirtualu w dodatku na virtualbox bez akceleracji 3D?

VB ma akceleracje 3D, ale system po pierwsze w wirtualizowany ma mniejszą wydajność przecież system hosta i jego procesy też muszą mieć dostęp do procesora a po drugie wydanie nowej wersji Windows jest rozwojowe i na nic nie musi działać dobrze do wersji stabilnej temu systemowi jeszcze daleko.

Jaki cel ma testowanie na virtualbox poza stratą zasobów i nerwami “bo tnie i muli”?

 

Zainstaluj natywnie na drugiej partycji obok 8.1 bądź utwórz dysk odzyskiwania na USB, a potem ósemkę podbij do 10. 

 

SOA#1, u mnie działa.

Proponuję ci zainstalować Windows 10 na dysku vhd, zmapować go w systemie oraz dodać wpis do menu uruchamiania. I uruchomić go jako system bez udziału Windows 8.1.

Tyle czasu straconego… A zapomniałem o tym, że w easybcd da się dodać obraz VHD O.O :frowning: