Windows 10 - ile ustawić GB na partycji C

Czy 80gb na system i późniejsze aktualizacje wystarczy

Po co piszesz jeden post pod drugim, po prostu go edytuj.

Starczy. Choć moim zdaniem to jest minimalna wartość. Najwyżej tak jak pisałem wcześniej gdy zacznie ci się kończyć te 80GB to zawsze kolejne programy które będziesz zmuszony zainstalować możesz doinstalować na tej drugiej większej partycji.

czyli ile sobie ustawić na partycji systemowej ??
Żeby mi starczyło?

Gdybym instalował pod siebie system i miał do dyspozycji 500GB to na partycję systemową przeznaczyłbym 100 - 120GB

ok, dziękuje wszystkim którzy pomogli
Ja sobie ustawie 100gb powinno wystarczyć
Pozdrawiam.

Moim zdaniem z 240 jeśli będziesz miał tam programy

Bez przesady. Ja mam na system i programy przeznaczony cały dysk 256GB. I od 9 miesięcy mam na nim wolnego miejsca jeszcze 183GB.
Nie zapominaj też że on ma tutaj tylko 500GB do rozdysponowania na wszystko. Więc nie można od tak sobie zaszarżować że połowę dysku przeznaczamy na system. Bo to traci sens i w ogóle się nie kalkuluje.

… i właśnie dlatego uważam, że 500-tka jest zbyt małym dyskiem na zabawy z partycjami.

Ja mam 500 podzielone na dwie części i jest to idealnie.
Na pierwszej system, przeglądarki, programy do grafiki, filmów, edytory.
Na drugiej gry komputerowe + zdjęcia.

Przy dysku 1 T…Ja mam 149 GB na C(z czego przez jakiś rok zapełnione 33 GB,ale to dlatego,że większość,jak gry,muzyka i inne multimedia trzymam na D…Na C tylko jakieś podstawowe programy.
Myślę,że jak dasz 120-130 GB,to będzie dobrze.W ostateczności,jak zbraknie miejsca możesz rozszerzyć wolumin o część miejsca z D.To jest chwila moment roboty przecież…

1 polubienie