Windows 10 - instalacja po zmianie sprzętu

Witam. Chciałbym ten temat założyć aby jeszcze raz konkretnie podsumować wszystkie kroki instalacji Windowsa 10 na 8.1 a w przyszłości czystą instalacje.

Powiem Ci tyle, że przerabiałem ten sam problem u siebie. Zmieniłem całą platformę domyślałem się, że “wysypie” się aktywacja no ale kupując oryginalny system też a propos W8.1 myślałem, że aktywuje system telefonicznie oczywiście co usłyszałem o konsultanta z pomocy MS “sorry taki mam klimat” on nic mi nie poradzi muszę na nowo postawić system W8.1 i go zaktualizować z poziomu systemu do W10. Na pierwsze pytanie znasz już odp. na drugie powiem Ci tak powinno już działać przywracanie bez problemu. Za to 3 pytanie też mnie nurtuje jako, że sam lubię często zmieniać coś w kompie akurat myślę, że w przypadku wymiany dysku nie będzie problemu o ile wymiana płyty głównej już tak. Okaże się, że system który teoretycznie mogę zaktualizować do W10 za darmo “do końca życia” będzie niemożliwy do aktualizacji. Chyba, że się mylę ale wątpię przy jakieś okazji zapytam na infolinii MS co w takim przypadku.

Dzwoniłem do Microsoftu. Powiedziano mi, że jak w przyszłości zmienię płytę główną lub procesor, po okresie darmowej aktualizacji czyli po wakacjach to nie będę już mógł z utworzonego nośnika zainstalować Windowsa 10. Będę albo musiał kupic W10 albo wrocic do swojego 8.1.

Jeśli masz licencję BOX, to Windows 8.1 możesz przenosić na dowolny sprzęt lub ją odsprzedać. Wygląda na to, że “darmowa” aktualizacja jest aktualizacją OEM. Dopytaj o to na infolinii.

Ja również w tym roku zmieniałem płytę główną na PC w związku z tą zmianą zadzwoniłem do Microsoftu z zapytaniem o aktywację Windows 7 po wymianie płyty głównej. Najpierw to mi babeczka oświadczyła,że muszę kupić nowy system itd.,ale od czego jest delikatna rozmowa z kobietą… Zrobiłem jak mi polecono,zadzwoniłem w celu telefonicznej aktywacji ,należy zaznaczać,że system jest zainstalowany na jednym komputerze" i nie dokonywano żadnej modernizacji.Wszystko poszło gładko.Natomiast na laptopie mam 8 home  i nie uaktualniam do 10 a instaluje od razu 10 To działa od wersji 1511 ściągnąć MediaCreationTool są 32 i 64 Bit za pomocą tego programu utworzyć Pendrive bądź DVD i instalować.Instalacja na PC u mnie trwa ok 30 min.dłużej na laptopie ale Toshiba jaką mam to muł totalny. Co ciekawsze tą wersję home za pomocą klucza jaki udostępnił Microsoft (nie wiem czy tu można wklejać) ale od czego jest Internet, aktualizowałem do wersji PRO! Tylko należy później, by aktywować do pełnej wersji wpisać serial z posiadanego oryginalnego Windowsa 7 Moja rada;nie instalować systemu 10 na istniejący system najlepszą jest czysta instalacja po sformatowaniu dysku za pomocą instalatora Windows 10 nie będzie problemów,że nie działa drukarka,brak dostępu do wifi itp.Należy pamiętać o wymogach i zaleceniach jakie stawiał Microsoft jeszcze w Lipcu 2015.Ja mam płytę z biosem UEFI. Jestem bardzo zadowolony zero problemów.