Windows 10 - jak usunąć wszystkie zbędne pierdoły i ustawienia łącznie z prywatnością

Panowie sa jakies zaufane rozwiazania lub dobre poradniki jak szybko zoptymalizowac windowsa ?

Co mam na mysli ? Wylaczenie wszystkich zbednych powiadomiec itp
Wylaczenie wszystkich aplikacji w style one box z których żeby korzystać i tak muszę bulić.
Ustawienie odpowiednich opcji w regedit , gpedit aby ŻADNE dane nie były wysyłane ANI żeby żadne ustawienia nie były zarządzane PRZEZ ORGANIZACJE LUB ADMINISTRATORA.

A tak na marginesie.
Dlaczego ten windows jest taki [po częsci] zjeban* .

te emotki :slight_smile:

1 polubienie

Całe ludy tej ziemi go nienawidzą…

Na pewno ciężko będzie uniknąć tekstu “PRZEZ ORGANIZACJE LUB ADMINISTRATORA”, część opcji na prywatność powoduje ten komunikat i musisz sobie cofać w regedit / msconfig czy w czym tam aktywujesz.

A niby najłatwiej użyć Spybot Anti-Beacon.

no tylko ze sobie wycofam to i tak guzik ? ten windows tak naprawde zbiera sobie co tylko chce i robi z danymi co zapragnie ?

a te kcuki w dół ?
Są dwie opcje.

  1. Trolle Mirosoftu (malo prawopodobne)
  2. Wszeobecna gimbaza nieogarniająca w czym jest problem bo przecież i tak codziennie wystawia gołe "cip* na internet i ma to w dupie…

smute lecz prawdziwe.

No one są moje, tu z 3 osoby ogarniają jak używać innych emotikon niż 8 z wyskakującego okienka.

bo emoji :smiley: to bardzo interesujący temat :wink:

Polecam odłączenie przewodu internetowego. Kompleksowe i skuteczne rozwiązanie. Wtedy będziesz miał pewność, że żadne informacje nie dotrą do wścibskiego MS, który za nic ma Twoją prywatność.

Zainstaluj Linuxa obok Windows. Windows używaj tylko do gier. Linuxa do wszystkiego innego.

No to ode mnie masz pieniążki :moneybag:, no i jeszcze :registered:

1 polubienie

Dwa słowa: Linux Mint

A jak potrzebujesz na windowsie siedzieć to po prostu pobierz DoNotSpy10(https://pxc-coding.com/donotspy10/). Powyłączaj co chcesz, a na koniec zainstaluj sobie Tinywall(https://tinywall.pados.hu/download.php) i zrób białą listę z programami któym ufasz np. Firefox, Ring, LibreOffice

1 polubienie

Bez dodatkowych ingerencji tu masz fajnie opisane co powyłączać

1 polubienie

No linux mint spoko. Mam tylko problem z tym ze bluetooth nie chce działać … No i ekran dotykowy, Tak to spoko.

A co do tych programów. To też róznie z tym jest. Czasami to jeszcze gorsza “taka pozorna prywatnosc z tymi programami” Wolałbym sam to wszystko w "pizd* wylaczyc

Nie wszystko jest ale coś juz zdziałać polecam

Właśnie dlatego oprócz DoNotSpy10, który blokuje telemetrię dopisałem również TinyWall - którego zadaniem jest zablokowanie KAŻDEJ komunikacji z internetem, nawet tej pochodzącej od systemu. Białą listę tak jak pisałem wcześniej robi się tylko dla programów, którym się ufa.

cyli generalanie na tym polega aby odblokowac komunikacje jedynie dla przeglądarki / przeglądarek ?jakis aplikacji itp ?

rozumiem ze również dla antywirusa ?