Windows 10 - Jak wygląda sytuacja z licencją na Win10?


(MichalQ) #1

Jak minie rok to już nie mogę zainstalować Win10 z ISO na klucz z Win7 jeśli zrobiłem to wcześniej przed upłynięciem roku ?

Czy rok jest na rezerwacje a jak zarezerwuje mam tak jakby system na zawsze ?


(spamkiller) #2

Nie wiem dokładnie jak to jest, ale sama rezerwacja nie przeniesie Ci licencji z win 7 na win10. Musisz uaktualnić Win 7 do 10, wtedy klucz zostanie zaimportowany także do 10 i dopiero wtedy będziesz mógł później na czysto instalować Win 10. Powiem tak, na dwóch laptopach w domu miałem win 7 i win 8.1. Oba zaktualizowałem do Win 10 i wszystko śmiga jak ta lala. Może to efekt placebo, ale dziesiątka jest żwawsza i bardziej responsywna.


(bachus) #3

Jest o tym w komentarzach do artykułów i dyskusji na forum wspomniane pewnie ze 100 razy. Przejrzyj chociaż pierwszą stronę Dobrych Programów :wink:


(Cedar) #4

Było już dziesiątki razy napisane - instalujesz jeden raz jako uaktualnienie z Win 7, później możesz na tym samym komputerze instalować wiele razy już jako czystą instalację Win 10 i nie zawracasz sobie głowy jakimiś rocznymi termiami.

 

Zacznij czytać artykuły na głównej, są tam już specjalne artykuły z odpowiedziami na takie pytania.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

 

 

PS. Żadna rezerwacja nie jest wymagana aby mieć legalną aktualizacje do Win 10.


(CrisPL) #5

Tak tylko zauważyłem, że przy takim upgrade klucz się zmienia jest tak jakby przydzielany nowy i skąd ma się go znać?


(Cedar) #6

A po co go znać? Gdyby to było wymagane, to przy pierwszej instalacji (uaktualnieniu) został byś poinformowany np. o potrzebie zapisania klucza i by się on wyświetlił.


(CrisPL) #7

A jaki klucz wprowadzisz podczas instalacji na czysto?


(Cedar) #8

Żaden, sam się “znajdzie” Po co mam wprowadzać?

Zacznij czytać artykuły na głównej stronie DP.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

Z tego co inni piszą wszystkie klucze Win 10 są takie same (generic)


(Pablo79) #9

 

U mnie podczas instalacji Windows 10 na czysto (po uprzedniej aktualizacji Win 8.1 do 10), klucz nie było potrzebny, tylko posiadanie konta MS do aktywacji systemu, bo w żaden sposób inaczej nie chciał się aktywować.


(Cedar) #10

Konto MS też nie jest potrzebne, wystarczy połączenie z internetem.


(Pablo79) #11

 

No wiesz u mnie dzisiaj po instalacji “na czysto” Windows 10 - system nie chciał się aktywować na koncie lokalnym, dopiero przełączenie na konto MS umożliwiło aktywację.

 

Zaznaczam, że najpierw przeszedłem procedurę aktualizacji z systemu Windows 8.1 do Windows 10 przez usługę Windows Update.


(MichalQ) #12

Ok dzięki za odpowiedzi Very Happy Już wszystko wiem Razz Idę aktualizować, ale jeszcze zapytam tu są jakieś poważne błędy w nowiutkim systemie ? Mogę już spokojnie się przerzucać czy radzicie poczekać ?


(Pablo79) #13

 

Jak na razie to nie zauważyłem żadnych u siebie.