Windows 10 - jak wyłączyć Windows Update

Jak wyłączyć Windows Update w Windows 10.

 

Witam, jako że sam miałem z tym problem ponieważ nie jest to już tak jasne jak było to np. w Win7 to postanowiłem zrobić o tym poradnik. Zapraszam.

 

  1. Mój Komputer - PPM na ikonkę - “manage/zarządzaj”

 

  1. Wysuwamy “Services and Applications” (po polsku inaczej aczkolwiek w tym samym miejscu) oraz wybieramy pozycję “Services”

 

  1. Zjeżdżamy suwakiem na sam dół i szukamy “Windows Update” 

 

  1. Klikamy na “Windows Update” PPM a następnie wybieramy opcję “Stop”

 

  1. Teraz klikamy jeszcze raz PPM na “Windows Update” i wybieramy “Properties”

 

  1. W “Properties” na pierwszej karcie mamy “Startup type” i musimy tutaj wybrać “Disabled”

 

To wszystko, teraz mamy wyłączone Update’y od Windows’a. Mam nadzieję że pomogłem, jeżeli tak liczę na PLUSA :wink:

1 polubienie

Ale włączy się wtedy sam, trzeba trochę głębiej wejść. Po stop wejść w properties i dodatkowo ustawić usługę na wyłączoną.

  1. Aby wejść do zarządzania usługami wystarczy wpisać services.msc w menu start i potwierdzić enterem.

  2. Poważny błąd w opisie, do wyłączenia usługi konieczne jest również wybranie z listy typu uruchamiania “wyłączony”.

Jest jeszcze jedno “ale”:

Windows 10 sam sobie włączy usługę “Windows Update” przy najbliższej “konserwacji komputera” ( zadanie w Harmonogramie zadań )

Okej, wszystkie poprawki w pierwszym poście. 

 

Dzięki za czujność, pisałem to późno w nocy co nie było dobrym pomysłem :wink:

Heh znalazłem taki poradnik na instalkach bodaj, że i powiem Wam, że BOMBA! Defender poszedł SPAĆ!!!

 

Co mnie bardzo ucieszyło to to, że po restarcie jak chcę go włączyć z poziomu ,ustawień" to wyskakuje info, że jest wyłączony i że administrator tym zarządza. 

 

RegEdit jest super :slight_smile:

 

Dzięki temu już mi win 10 nie wyłączy Comodo na korzyść Defendera i albo nie będą razem działały bo i tak bywało z tego co inni ludzie wspominali :slight_smile:

@izok1980 jak byś nadal potrzebował wyłączyć definitywnie windows defender to masz u góry pokazane i napisane jak to uczynić :slight_smile:

@szyszek2121 mnie się udało dzięki regeditowi. Z tego poradniczka skorzystałem. http://www.instalki.pl/demonstracje/systemowe/19402-windows-defender-windows-10.html