Windows 10 Jaką wersję KUPIĆ?

Witam, jeśli nie ten dział z góry przepraszam. Planuje zakup Windowsa 10 HOME i tutaj moje pytanie, wyskakuja różne wersje w CENEO.pl jakieś OEM czy ESD, może ktoś wyjaśnić o co chodzi ? Windows będzie na komputer PC.

1 polubienie

https://www.morele.net/wiadomosc/co-to-jest-licencja-esd-jak-wybrac-ktory-system-kupic/2120/

Mniej ważna od wersji jest cena i marka sklepu.
Jeżeli jest znacząco niższa od ~~500 zł i sklep pierwszy raz w życiu słyszysz, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo zakupu klucza, działającego nawet, który będzie pochodził z nielegalnego źródła np. kradzież, wyciek z fabryki w Chinach.

W takim wypadku musisz być świadomy ewentualnej blokady i, mniej prawdopodobnych, problemów z policją.

Nie istnieje obecnie a terenie UE takie coś jak OEM (wyrok sądu). Każda wersje (dawne OEM i BOX) można przenieść na inny komputer. Możesz kupić wersję pudełkową z pendrive (32/64 bit) albo cyfrową (sama nalepka - windows do ściągnięcia). Ale co kupisz i tak musisz sciągnąć nowa wersje bo te w pudełkach są stare. Ważny jest tylko klucz. Poza ty popatrz na pudełka - na żadnym nie pisze OEM lu BOX. Nowe wersje nie są sprzedawane na płytach bo kto ma teraz w kompie DVD. Ostateczne tak - kupujesz droższą z pendrive albo tańszą do sciągnięcia - rezultat - i tak obie do ściągnięcia.

Niby dobrze by było Enterprise z 10 letnim wsparciem - bez śmieci takich jak sklep Microsoft i problemów z tworzeniem co 6 miesięcy nowszej wersji.

Ale jak nie jesteś firmą to odpada.

Zgadza sie z tym OEM … Unia nałożyłą restrykcje na polityke M$ i licencje oem można przenieść…

Przynajmniej tak ma być… niestaty pomimo polityki M$ Sraa na to i potrafi takie licencje OEM nadaj uwalić bo mu sie tak podoba…

1 polubienie