Windows 10 - jakaś partycja zajmuje 700GB!

Dobry mam problem bo nie wydaje mi się by system zajmował 700 GB i chciałbym wiedzieć da się jakoś zrobić by system zajmował znacznie mniej miejsca na dysku próbowałem oczyszczenia dysku ale nic…

To się nazywa “pełna” wersja :slight_smile:

2 polubienia

Lecisz po kolei foldery i sprawdzasz właściwości który taki duży lub instalujesz program do kontroli wielkości folderów.

problem jest w tym ze moge uzywac tylko 243GB z 1T i z tym 700GB nic nie moge robic nawet sprawdzic

Przeskanuj https://windirstat.net/ i wrzuć zrzut ekranu. Tę część z graficznym reprezentowaniem struktury katalogów (tą kolorową na dole) możesz pomniejszyć, bo nie będzie nas interesowała.

2 polubienia

Na dysku jest zajęte 193 GB, z czego 132 GB to twoje gry i programy. Nie wiem które okno Windows podpowiedziało ci o tej wielkości systemu, ale to musi być jakiś błąd.
Pokaż ew. jeszcze zrzut z zarządzania dyskami.

Co to za niesformatowana partycja o rozmiarze 687,37 GB na dysku gdzie masz system? Miałeś tam jakąś partycję, która się “popsuła” czy to jakiś dysk Linuksowy? Czy ki czort?

jesli rozumiem pytanie to system niby mam tam gdzie moge uzywac tylko 250GB

Tak. Dlatego pytam, czy miałeś jeszcze jedną partycję, która teraz jest nierozpoznawana.

a oco w ogóle chodzi z tymi partycjami

Dysk jest jak pokój, narzekasz, ze masz ćwiartę wolną (250GB), a połowę (690 GB) mama zastawiła Ci pudłami z butami.
Dlatego pytamy, czy cokolwiek, poza Windowsem na tym dysku tworzyłeś, dzieliłeś, czy nie wiesz co to za “zbiór 690GB” i można go wyp… w kosmos :wink:

ja nie tworzyłem nic na tym ale może ci co składali mi kompa i instalowali windowsa coś tam robili

OK! A powiedz - tak dodatkowo - jeszcze co Ty, mniej więcej, trzymasz na tym drugim dysku 500 GB?

to jest dysk przenośny na którym mam gry musiałem go kupić ze względu na małą ilość miejsca na dysku C

… i nigdy Ci jakieś Twoje zasoby, pliki, fotki, filmy itp, nie zginęły?

nie

To w Zarządzaniu Dyskami kliknij PPMyszy na tym obszarze 687 GB. Ukaże się okienko z menu kontekstowym. Zrób mu fotkę i pokaż tutaj.

o to chodzi?