Windows 10 - laptop grzeje się i szybciej zużywa baterie

Witam was serdecznie, postanowiłem zainstalować Win10 i mam z nim poważny problem. Posiadam w laptopie hybrydową grafikę Intel HD 4000 i AMD Radeon HD7600M. Problem polega na tym, że komputer(na samym pulpicie nawet, menedżer urządzeń pokazuje zużycie CPU max. kilka procent) się grzeje i dość szybko zużywa baterie. Na Windows 7 bateria znacznie wolniej mi schodziła, zarówno na Win7 jak i na zainstalowanym Debianie laptop się wcale nie grzeje. Podejrzewam więc, że sterowniki AMD nie funkcjonują prawidłowo i dedykowana karta graficzna poprostu się nie wyłącza(czego nie mam jak sprawdzić, bo nie mam fizycznego przełącznika lub kontrolek aktywności). Zarówno do karty Intel jak i AMD zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta. Jak możan temu zaradzić?

Przełączać ręcznie albo czekać na poprawkę.

Problem w tym, że ręcznie nie mogę - producent laptopa postanowił, że tym ma się zajmować wyłącznie system, w BIOS’ie nie ma opcji do przełączania.

Nie wiem jak w 10, nie testowałem, ale w win 7 to się realizowało z poziomu sterownika grafiki.

Zmień na tryb zrównoważony lub oszczędzanie energi.

Cóż, ustawienie w Catalyst control Center wymuszania oszczędzania energii i tryb Oszczędzanie energii najwidoczniej pomogły. Niby laptop dmucha ciepłym powietrzem(no ale wkońcu na dworzu jest ponad 30 stopni), to jednak wentylator chodzi cicho. Po włączeniu trybu oszczędzania baterii też dość długo trzyma. Chyba problem rozwiązany. Dzięki za pomoc.