Windows 10 licencja ESD

  1. Witam, znalazłem na aukcji klucz do windows 10
    http://allegro.pl/windows-10-pro-pl-32-64-bit-automat-fv23-i6602601348.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=203523
    Sprzedawca pisze:

Czy oferowany produkt jest oryginalny?

Licencja sprzedawana na naszej aukcji jest 100% nowa, sprawna i legalna. Jesteśmy legalnie zarejestrowaną firmą działającą na terenie Polski, jako dowód zakupu otrzymasz od nas polską fakturę VAT. Oryginalność klucza zweryfikować możesz również kontaktujac się z działem obsługi Microsoft.

Nie jest to zwykły klucz OEM tylko ESD, na różnych forach wyczytałem, że jeżeli go zainstaluje będzie działał jako oryginalny
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/licencja-elektroniczna-esd-windows-7/979c9660-835e-47e5-9ce2-017f935acbe1
 

 

  1. Znalazłem też w innych sklepach klucze do Windows 7
    https://www.lizengo.pl/microsoft/windows-7-professional?gclid=Cj0KEQiAhZPDBRCz642XqYOCpb8BEiQANUcwT7YilGfVeHXyAFWb6QFj7sxDviYJprdXXsQZcFm_hp4aAubz8P8HAQ

Czy będą one legalne?

Było na tym forum już wałkowane na piszę krótko nie będzie  legalne

A jakieś większe dowody na to?
Bo ja znalazłem, ze nie i tyle bez żadnych wyjaśnień

Kupowanie kluczy na Allegro za 10% ceny z pewnością nie gwarantuje w pełni legalnego zakupu. W najlepszym wypadku kluczem nacieszysz się przez okres kilku miesięcy.

 

Nie powiesz przecież, że firma sprzeda oprogramowanie za kwotę 119,00 zł, które w sklepie producenta kosztuje 1199,00 zł (https://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/pdp/Windows-10-Pro/productID.320427400)

Tak, ten klucz jest legalny.

Poczytaj o tym czym są licencje ESD. Po drugie, odsprzedawanie licencji OEM jest legalne zgodnie z prawem UE. Na allegro są sprzedawane również licencje z odzysku, tzw. refurbished, które również są legalne (często jest to licencja OEM z komputera z odzysku). Jak pisano wyżej, temat wałkowany na forum.

1 polubienie

Amerykańska firma nie przestrzega prawa obowiązującego w UE. Licencje z odzysku są LEGALNE. Ktoś w końcu się zdenerwuje, będzie pozew (skarga?) do KE (UE?) i znowu M$ zapłaci olbrzymią karę za niedozwolone praktyki. Ostatnia była za brak możliwości wyboru przeglądarki i wyniosła 561 mln euro. Osobiście uważam, że kara w wysokości 1 mld $$$ + dodatkowa za każdy dzień zwłoki przekona M$, że nie mają racji. Piszę to jako użytkownik licencji BOX.

1 polubienie

Myślę, że Microsoft zmienił trochę swoje myślenie. Kilka dni temu, znajomy przy mnie aktywował telefonicznie z pomocą konsultantki Windows 10, który był zainstalowany jako darmowa aktualizacja na kluczu z Windows 7 Professional OEM po wymianie płyty głównej i procesora. Na infolinii nikt nie marudził, że tak nie można i jeszcze pomogli aktywować system.