Windows 10 mobile na Lumia 640

Hej,

mam od półtorej roku Lumię 640 dual sim. Spisuje się świetnie, wszystko gra, nie tnie się. Jestem z niej zadowolony. 

Ostatnio kumpel zachęcał mnie do aktualizacji do windows 10 mobile, ale nie wiem czy warto?? dlatego mam do was kilka pytań:

  1. czy system windows 10 działa szybciej i stabilniej niż 8.1??

  2. czy mniej obciąża baterię??

  3. czy jest na niego więcej aplikacji niż na win 8.1.??

  4. czy w razie jak nie zachwyci mnie windows 10 to mogę wrócić do win 8.1??

 

pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość

Tazior102

  1. Różnie, zależy od telefonu,

  2. Różnie, ciężko powiedzieć. Mniej więcej podobnie,

  3. Tak, ale nie oszałamiająco więcej,

  4. Tak, ale tracąc dane (przywrócenie ustawień fabrycznych).

Na win10telef nie działa już aplikacja Here Drive, więc jeśli używasz to niestetyk juz niepoużywasz.

Na razie robiłem update z 8.1 do 10 na dwóch lumiach 640. Na obu wystąpił ten sam problem - po aktualizacji telefon nie działał prawidlowo - oznaki:

-straszne grzanie się

-niektóre opcje zaciemnione - np. wysyłanie sms

-ogólna powolność

-nie działało szybkie wybieranie numerów z zapisanych kontaktów

-sekundowe przyblokowania ekranu.

Na obu aby temu zaradzić zrobiłem hard reset z opcji system-informacje-reset do ustawień fabrycznych, po tej czynności telefony nabrały nowego życia i wszystko zaczęło działać.

Aby wrócić do 8.1 należy użyć narzędzia odzyskiwania systemu od microsoftu (recovery tool czy coś w tym stylu), które pobieramy na komputer, instaluje masę sterowników i podłączamy telefon przewodem USB, robimy downgrade i mamy 8.1.

 

miałem zainstalowaną 10…ale chodziła bardzo podobnie…i wróciłem do 8.1 update 2…czy to jest ten dodatek denim?? czy trzeba jeszcze do niego zaktualizować??