Windows 10 na abonament?

Tak jak w temacie. Czy to jest pewne?

Pewne jest to, że przed abonamentem nie uciekniemy. Firmy już teraz mogą się rozliczać w tej formie. MS zastanawia się również nad uruchomieniem “leasingu” komputerów (Surface) z W10 - równa, miesięczna rata w zamian za sprzęt z supportem.

Na razie jest to tylko jedna z form rozliczeń. Czy stanie się dominująca? Jedyna? Czy przeniesie się również na użytkowników domowych? Czas pokaże. MS stać na taki ruch. W biznesie przejdzie bardzo gładko. A z userami domowymi nikt się nie liczy.

1 polubienie

O takich planach Microsoftu na system w abonamencie to ja już czytałem z 5 lat temu. Może kiedyś tak będzie (ale będzie też alternatywa w postaci zakupu zwykłej licencji - jak teraz).
A w tym podlinkowanym artykule są jakieś bzdury (bullshit) - aż żal d*pę ściska, jak się to czyta - w skrócie co zmieni abonament na system, jak obecne licencje/wersje Windows 10 działają tak samo - także oferują takie same aktualizacje (i problemy z nimi)? Kwestia licencjonowania/opłat nie ma z tym nic wspólnego!

Już czytałem o tym, ale na innej stronie. Ściema. Żadnego abonamentu nie będzie. A nawet jeśli będzie, to prędzej firmy będą płacić abonament, niż zwykli użytkownicy. Microsoft miałby dużo do stracenia. Zwykły użytkownik przeszedłby na Linuxa, np.

Domowy Windows graczami stoi. Myślisz, że dlaczego powstał Windows S, ograniczony do aplikacji ze sklepu MS? Domowi userzy dostaną właśnie Win S. A ci, którzy będą chcieli czegoś więcej, dopłacą abonamentem za Win Pro.

Podobno Windows 10 miał być ostatnim Windowsem, a Microsoft pracuje nad zupełnie innym OS’em, który właśnie miałby być na abonament - takie informacje kojarzę, sprzed jeszcze premiery Windowsa 10. :wink:

Może nie będzie to już Windows.

Doors? :stuck_out_tongue:

Co do abonamentu - w artykule chodzi wyłącznie o płatny support i dedykowany stabilny kanał aktualizacji. Tak jak @anon41799040 myślę, że ma związek z leasingiem sprzętu wraz z taką usługą, dzięki czemu firmy będą mogły brać kompletne maszyny wraz z oprogramowaniem i administrowaniem prosto z Microsoftu pomijając pośredników jak to się dzieje w tej chwili.