Windows 10 na abonament?

(Seba228215) #1

Tak jak w temacie. Czy to jest pewne?

(gom1) #2

Pewne jest to, że przed abonamentem nie uciekniemy. Firmy już teraz mogą się rozliczać w tej formie. MS zastanawia się również nad uruchomieniem “leasingu” komputerów (Surface) z W10 - równa, miesięczna rata w zamian za sprzęt z supportem.

Na razie jest to tylko jedna z form rozliczeń. Czy stanie się dominująca? Jedyna? Czy przeniesie się również na użytkowników domowych? Czas pokaże. MS stać na taki ruch. W biznesie przejdzie bardzo gładko. A z userami domowymi nikt się nie liczy.

(Pablo_Wawa) #3

O takich planach Microsoftu na system w abonamencie to ja już czytałem z 5 lat temu. Może kiedyś tak będzie (ale będzie też alternatywa w postaci zakupu zwykłej licencji - jak teraz).
A w tym podlinkowanym artykule są jakieś bzdury (bullshit) - aż żal d*pę ściska, jak się to czyta - w skrócie co zmieni abonament na system, jak obecne licencje/wersje Windows 10 działają tak samo - także oferują takie same aktualizacje (i problemy z nimi)? Kwestia licencjonowania/opłat nie ma z tym nic wspólnego!

(Paweł A.) #4

Już czytałem o tym, ale na innej stronie. Ściema. Żadnego abonamentu nie będzie. A nawet jeśli będzie, to prędzej firmy będą płacić abonament, niż zwykli użytkownicy. Microsoft miałby dużo do stracenia. Zwykły użytkownik przeszedłby na Linuxa, np.

(gom1) #5

Domowy Windows graczami stoi. Myślisz, że dlaczego powstał Windows S, ograniczony do aplikacji ze sklepu MS? Domowi userzy dostaną właśnie Win S. A ci, którzy będą chcieli czegoś więcej, dopłacą abonamentem za Win Pro.

(chomik325) #6

Podobno Windows 10 miał być ostatnim Windowsem, a Microsoft pracuje nad zupełnie innym OS’em, który właśnie miałby być na abonament - takie informacje kojarzę, sprzed jeszcze premiery Windowsa 10. :wink:

(deadinhollywood) #7

Może nie będzie to już Windows.

(hindus) #8

Doors? :stuck_out_tongue:

Co do abonamentu - w artykule chodzi wyłącznie o płatny support i dedykowany stabilny kanał aktualizacji. Tak jak @gom1 myślę, że ma związek z leasingiem sprzętu wraz z taką usługą, dzięki czemu firmy będą mogły brać kompletne maszyny wraz z oprogramowaniem i administrowaniem prosto z Microsoftu pomijając pośredników jak to się dzieje w tej chwili.