Windows 10 na Microsoft Lumi 650

Cześć. Mam pytanie do uzytkowników windows 10 m.in z microsoft lumią 650. Windows 10 jest żywy? tzn. Podstawowe czynności typu messenger FB przeglądanie e-maila czy coś. Pytam się bo coś dziwnie tanie na allegro te lumie są.

Po co się męczyć skoro za grosze można normalnego smartfona z Androidem kupić?
Mobilny Windows nie żyje od bardzo dawna.

Trzymanie na baterii mnie przekonuje trochę. Żeby telefon z andkiem miał porządną baterię to musiałbym te 400-600 zł minimum wydać. A niby ten 1-2dzień przy normalnym użytkowaniu lumia od microsofta o “tak o” daje radę.

Przy okazji żeby nie robić kolejnego tematu - Jakiś użytkownik microsoft lumia 650 mógłby napisać jak się sprawuje?

Normalna słuchawka z biedronki za 20 złociszy da ci podobne możliwości przy tygodniu na baterii.
Po co ci “smartfon” bez wsparcia i softu?
BTW, Xiaomi za 3 stówki wytrzymuje bez problemu 3 dni i coś można na nim zrobić i zainstalować a masz nowy telefon ze wsparciem i aktualnym w miarę systemem.

Co do lumii i jej sprawowania to wszyscy o niej już dawno zapomnieli, dziś to tylko przycisk do papieru.

To jest standard. Android zazwyczaj też tyle trzyma na baterii.
Ostatnio czytałem, że kolejna aplikacja na Windows Phone opuszcza pokłady. Takich sytuacji było wiele.
Dziś nie ma sensu kupować Lumii.

Może bym i kupil tego xiaomi ale budzet to tylko te 100 zl jako zastępczy na 6mies max rok , aby messenger czasem fb czy yt odpalić i tyle. Aż taka zła ta lumia?

Lumia ogólnie do 200 jest spoko, normalnie otworzysz fb w przeglądarce. Ja używam jako tel zastępczy, ale nie pamiętam jaki mam model. Powyżej tej kwoty już nie ma sensu

Używam na co dzień lumii 640 xl. YT oglądam w przeglądarce edge bez problemów, maile odczytuję za pomocą aplikacji outlook, dzwonienie oraz smsowanie również działa, więc do takich podstawowych czynności powinna wystarczyć.

Jaka była, czy tam jest ostatnia aktualizacja dla 640 xl? I kiedy ta aktualizacja była, kojarzysz?

a ktoś używa na lumii z aplikacji fb / messenger? Bo wiem że jest i podobno działają. Tylko tego potrzebuję- fb messenger a yt może być w tej przeglądarce. Tyle do szczęścia. Gry to może kiedy jakbym miał czas to bym ogarnął bo wiem że jakieś tam są , ale nie będę grał - raczej jak bym na coś / kogoś czekał. A i czy lumie dalej bt ogarniają- będzie używany do puszczania na działce w domu na spotkaniach czy tam grillach z głośnika muzyczka.

Windows 10 mobile dostaje ciągle aktualizacje. Co do aplikacji Facebook i Messenger to raczej ich nie uruchomisz. W wymaganiach jest napisane, że potrzebują co najmniej 2GB RAM, a Lumia 650 posiada tylko 1GB. Tak więc w tej cenie kup lepiej coś innego, używanego, chociaż łatwo nie będzie. Najtańszy zdatny nowy model do tych czynność to Xiaomi Redmi 6a.

Jak wyżej, kupuj Xiaomi. Z Lumią możesz mieć same problemy z aplikacjami.

Tylko że max 100zł do wydania więc tylko lumia wchodzi w gre. Nic innego nie znalazłem co by miało jakikolwiek sens.

Rzadko korzystam z facebooka na telefonie, ale jeśli już, to w przeglądarce. Aplikacji nigdy nie używałem, więc nie wiem jak się sprawowała. W sumie ta aplikacja to już raczej przeszłość:


Gry jakieś tam jeszcze są. Pamiętam, że kilka mnie nawet wciągnęło. Z kolei bluetooth bez problemów łączy się z głośniczkami, np. z jbl go.

A edge ma opcje jak chrome na andku - pokaz wersje na PC ? tzn. że messenger działa na przeglądarce. Bo głównie FB potrzebny do messengera mi.

Można w edge wyświetlić wersję facebooka i messengera przeznaczoną dla komputerów. Przyznam szczerze, że nawet ładnie wygląda i dobrze się obsługuje.

1 polubienie

Okej. Dzięki za pomoc. Btw. Jak ci się używa lumii ? ( Bez znaczenia jaki model )