Windows 10 na tablecie cavion uzyskanie klucza

(kociprezes) #1

Siemka,

jak w temacie. Posiadam tablet cavion 8 ms, 16gb pamięci 1gb ramu oraz 4x1,3 ghz.

Chciałbym wyciągnąć klucz windowsa z niego, by użyć go w czystej instalacji na innym sprzęcie komputerowym. Czy jest to możliwe, da radę tak zrobić? Wersja 10-tki to 1511.
Natomiast na tablet wrzucić jakąś wersję andka.

Bo andek lepiej podziała na tej specyfikacji niż winda. Jest to w ogóle możliwe?

(krystian3w) #2

Możesz uruchamiać tam zwykłe aplikacje EXE?

Jak tak to można próbować:

https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html

hr

Jakby działało CMD / PowerShell to by można było z niego wyciągać:

wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

obraz

powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

hr

Jakby pozwalał uruchamiać skrypty VBS to by można było:

http://www.thewindowsclub.com/find-windows-10-product-key-using-vb-script

(kociprezes) #3

Exe pliki działają, bo wgrałem jedynie commodo antivirus, ale o reszcie można zapomnieć z braku miejsca. Product Key zainstalowałem i mam klucz :slight_smile: kwestia taka, czy z tego programiku jest poprawny klucz?

(krystian3w) #4

Obstawiam, że to jakiś generyk producenta może być.

Wpisz go np. w duckduckgo.com

(rgabrysiak) #5

Pomijając kwestie licencyjne które pewnie autora tematu i tak nie interesują, wątpię czy bezproblemowo aktywuje on system na innym urządzeniu korzystając z klucza “wyciągniętego” z tabletu

(kociprezes) #6

Klucz nigdzie nie był wykorzystany, po tym jak wpisałem go w przeglądarkę. A dwa w ustawieniach aktywacji, to mam monit, że urządzenie nie było aktywowane :wink:

(krystian3w) #7

Dziwne te tablety z Windows 10, nieaktywowane…?

(rgabrysiak) #8

Jeżeli system był preinstalowany na tablecie to ile nic się nie zmieniło przeniesienie go na inne urządzenie nie jest zgodne z licencją.
Chyba że mówimy o systemie który sam instalowałeś, w co wątpię.

(kociprezes) #9

No serio nieaktywowane, nawet aktualizacji nie szło wgrać, bo już po uruchomieniu brak pamięci był… Nie wiem, czy na 32gb slim stickach jest dość miejsca, by to jakoś hulało…

(direct39) #10

Znam przypadek, że klucz z tabletu z Windows 8.1 with Bing bezproblemowo aktywował Windows 10 Home na laptopie.