Windows 10 najpierw pokazuje Etap 2 a na końcu Etap 1 podczas aktualizacji

Jakiś czas temu podczas instalowania aktualizacji KB5001649 wyskakiwał błąd, więc postanowiłem ją zainstalować za pomocą Microsoft Update Catalog. Aktualizacja zainstalowała się tylko do 30% a potem już nic. Ale teraz, za każdym razem gdy instaluję aktualizację z Windows Update pokazuje się najpierw Etap 2, a po restarcie Etap 1.


Jak sprawić żeby to zniknęło

Ooooooooo?
Spróbuj na początek sprawdzić pliki systemowe.
Wiersz poleceń (administrator) i uruchom polecenie:

sfc /scannow

Może teraz system wymaga 2 restartów i ten drugi screen to 1/2 z całej aktualizacji sprzed 1 restartu…

Czytać. Tu chodzi o odwróconą kolejność planszy

Nie. Jest tylko jeden restart, a etapy są odwrócone.

Wykrył uszkodzone pliki i naprawił je. Mam nadzieję, że przy kolejnej aktualizacji ta informacja zniknie.

Próbowałem też metody którą podesłał ktoś z Reddita https://www.tenforums.com/tutorials/24742-reset-windows-update-windows-10-a.html

Ale się nie powiodło. Ostatnie informacje to “System couldn’t find specific registry key or value. Updating policy…”. Postanowiłem przerwać ten proces.

Naciąłem się na aktualizacji marcowej z 9 marca, Zauważyłam jednak, że w zasilaniu przybyła mi opcja restartu - zwykły restart systemu i restart z aktualizacjami, I ile po pieszym restarcie nadal pobierało aktualizację i cyrk trwał a najlepsze, to po drugim re stercie z aktualizowaniem, poprawki weszły jak masło i zakończywszy to całkowitą drogę aktualizacji. I co najważniejsze - nie wyskoczyło błędy aktualizacji.20H2 ma się dobrze,
Normanie mam dwie opcje restartu, ale podczas aktualizacji wyskczylo trzy,

Tak jest zawsze gdy dokończenie aktualizacji wymaga restartu komputera

W ustawieniach systemu w dziale Aktualizacja i zabezpieczenia jest opcja Rozwiazywanie problemów .Po zaznaczeniu jej trzeba kliknąc na Dodatkowe narzędzia do… A wtedy wyświetli sie karta z Narzędziami naprawczymi . Jest tam i narzędzie do naprawy Windows Update.
Kliknij na nie i uruchom.

Gdy tak zrobiłem, narzędzie wykryło następujący problem “Sprawdź czy istnieją problemy z usługą Windows Update - Wykryty”. Czyli narzędzie nie rozwiązało niczego.

Powinno napisac w rozwinięciu jaki.

Problem rozwiązał plik .bat resetujący Windows Update

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.