Windows 10 nie chce się zainstalować

Witam

Mam dziwny problem przy instalacji Windowsa 10. System instaluje z pendrive’a. Instalator się normalnie uruchamia przechodzi do instalowania. Najpierw chwilę kopiują się pliki później przygotowanie plików do instalacji. Widać progres %. Natomiast jak dojdzie do procesu instalacji to w dosłownie w sekundę robi się instalacją bez pokazania jakiegoś progresu poprostu odznacza się ptaszek na zielono że zainstalowany. Po ponownym uruchomieniu system jednak się nie uruchamia tylko ponownie włącza się instalator.

Jak włączam kompa bez pendrive’a to pojawia się komunikat reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a kay

Macie jakiś pomysł z czego to wynika i jak rozwiązać ten problem ?

Sprzęt to ryzen 3600 płyta MSI tomahawki max dysk 970 Evo plus

musisz po instalacji wyjać pena i po ponownym uruchomienie kompa zmienić w biosie bootowanie z pena na hdd

Nie zaszkodzi przetestować pamięć RAM programem typu memtest. Bo czasem wywala różne błędy wszelakich instalatorów kiedy są problemy z zapisem i odczytem do pojedynczych komórek RAM.

Tu był podobny kłopot:

Problem z zainstalowaniem systemu na dysku ssd

ale nie ma tam jednoznacznego rozwiązania. Może jednak na coś naprowadzi.

Ja miałem podobny problem z instalacja na Samsung Evo 840. Okazało się, że obraz systemu na pendrive mi się źle nagrał.

Dzięki za odzew. Chyba coś z bootowaniem bo zacząłem zmieniać ustawienia bootowania i za którymś razem poszlo