Windows 10 nie chce wyłączyć się

Cześć,

Nie wiem czy był już taki temat ale myślę że nie jestem sam z problemem .

Co zrobiłem :

  1. Win+X —> Opcje zasilania --> Dodatkowe opcje zasilania —> Wybierz działanie przycisków zasilania —> Włącz szybkie uruchamianie (zalecane) -----> odhaczyłem i zapisałem zmiany .

Nie pomogło.

Dziwne bo na samym początku jak instalowałem Win10 (po zerowaniu itd) nie było tego problemu. Może przez aktualizacje?

Ostatnie zdanie wcale nie jest głupie. Mi wywaliło licencję ( naprawiło się po kilku godzinach) A w shellu próbowałeś?

Do tego jak wpiszesz sam “shutdown” wszystko jako administrator to wypluje dlaczego się nie wyłącza. Powinien wypluć :slight_smile:

Za pomocą PowerShell lub CMD wyłącza się .
Ciekawe czy M$ w końcu to naprawi bo z tego co widzę w sieci nie jesteśmy sami . Sformatowałem dysk i od nowa postawiłem 10, jeśli powtórzy się sytuacja to zostanie mi tylko wyłączanie PowerShell lub CMD.

Może jakiś soft ci żyłuje w tle ja mam windowsa 10 od prawie początku i jeszcze nigdy nie miałem problemu żeby nie chciał mi sie system zamknąć…

Był kiedyś taki wpis rejestrze co po zmianie wymuszał / przyspieszał natychmiastowe zamknięcie wszystkich aplikacji i system szybciej się zamykał

Problem w tym że nie wiem który. Po instalacji 10 wyłączam w ustawieniach działające apki w tle + to co nie ma uruchamiać się z systemem (autostartu) .

Obecnie PC wyłącza się hmm powiedzmy normalnie jak powinien.

To nie dobrze skoro nie potrafisz kontrolować swojego systemu i on robi co chce bez twojej wiedzy i zgody.

Tak z ciekawości powiedz mi jak okiełznać Windows 10 :thinking:

Odpal PowerShell jako admin i wykonaj kolejno:

sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Jeżeli będzie chciał coś naprawiać daj znać. Jeżeli będzie gładko, szukamy dalej.

Ignorantom nie odpisuj, szkoda czasu na denne dyskusje :wink:

1 polubienie

Konto LUA lub SUA
oraz SRP i HIPS

A nie siedzieć na koncie admina jak idiota system odpierdala w tle co mi sie widzi jak i aplikacje.
I system puszczony w samopas - chulaj dusza piekła nie ma.

Dlatego to jest różnica dlaczego windows jest mniej bezpieczny niż windows już nie chodzi o samą infrastukture plików tylko podejście względem użytkowników

Linux już na wstępie wymaga utworzenie zwykłego konta i operowanie na nim
A w windowsie jesteś wjebany odrazu na konto admina i tak ludzie jak zostało tak zostaje do dziś i są zbyt leniwi lub tępi aby utworzyć konto z ograniczonymi uprawieniami.

To tak jak by każdy klient w biedrze mógł sobie wejść do kompa obok przy wejściu i przeglądać bazę danych e-maili i innych danych wszystkich klientów jak i pracowników -,- Nie wiem lepiej już tego nie potrafię wytłumaczyć

OK, zwracam honor za merytoryczność, w MS pod naciskami ludzi wymyślili kulawe UAC, ale IMHO nie problem w uprawnieniach, zobaczymy co dadzą wyniki poleceń :slight_smile:

Z tym się zgadza. 28 sierpnia minie rok od instalacji W10 na moim nowym laptopie i do dziś siedzę na koncie admina bo mi się nie chce zakładać innego. :rofl:
No ale ja sobie wmawiam, że jestem doświadczonym użytkownikiem i wiem jakie są zagrożenia i jak ich unikać. Poza tym lubię ten dreszcz - surfowanie po sieci na krawędzi na koncie admina. :joy:

No wiesz windows do linuxa ma to do siebie że ma tam sporo nie ładu i czasem nawet usiłując ustawić jakieś konkretne restrykcje jest w tym strasznie mało intuicyjny i pewnie funckje są tak głęboko skryte jak by przypadkiem użytkownik mógł by sie ich nauczyć i za pomocą nich wyłączyć całe ad-ware w systemie który zamiast ma pomagać nam je blokować to je jeszcze bardziej obleśnie wciska niż nie jeden hacker który robi to zwykle czysto schludnie i po cichu…(nie żebym tego drugiego pochwalał)

I potem jeśli komuś zależy to trzeba korzystać z takich narzędzi jak DISM++ OOShutup itd lub ręcznie za pomocą wbudowanych systemowych usług i narzędzi wykasować inne jego toksyczne narzędzia/usługi :smiley:

I tu sie kłania m.in FAQ od https://fdossena.com/?p=w10debotnet/index_1903.frag
lub https://www.hardenwindows10forsecurity.com/

Obecnie nic nie znajdzie ponieważ wgrałem na nowo 10 ale i tak zrobiłem/wykonałem w PowerShell :

Powtórzę “operacje” gdy bedę miał problem z wyłączaniem komputera ( dla tego nie chce aby temat został zamknięty ponieważ wrócę “Im Back”).

Nie bój sie tematy zwykle nie są zamykane a i są ludzie co potrafią odkopać topic nawet po 4 latach xD

Obawiam sie że te opcje ci nie pomogą bo to sprawdza tylko spójność danych/plików i poprawność usług a nie to która działa dalej w tle i blokuje zamknięcie systemu.

meeh, teraz to nieistotne xD Ważny był burdel w trakcie błędów :thinking:

WPD polecam i do tego zablokowanie sieci M$ w wybrany sposób z https://github.com/crazy-max/WindowsSpyBlocker
Dism++ to kombajn :stuck_out_tongue_winking_eye:

O ile nie mylę się to problem wróci i ja też :laughing:

Sprawdź dyski i pamięć, wyłącz DEFRAG cykliczny, bo go zjechali w 2004.

Systemowa defragmentacja zawsze była do bani -,- jak i połowa usług i programów.
Teraz po wielu latach jak CD-rom wyszedł z mody nagle pojawiła sie obsługa cd-rom kiedy już prawie nikt z tego nie korzysta xDDDDD

Musi przepatrzeć w Menadżerze zadań lub w programie Autoruns / Process Monitor co mu tam siedzi, zalega i blokuje zamknięcie systemu.

Opcjonalnie można wymusić zamknięcie systemu nie zależnie od tego czy jakaś aplikacja blokuje zamknięcie systemu
Aby to zrobić należy w Zasadach Grup ustawić tą opcje
Szablony Administracyjne / System / Opcje Zamakania Systemu
i tutaj w tym szablonie ustawić na włączone

Nie mniej jednak to nie rozwiązuje problemy z zalegającym programem / usługą… nadal może gdzieś tam w tle rzeźbić system.