Windows 10, nie działa klucz z Windows 7

Zrobiłem czystą instalację i również mam zablokowany klucz. Wczoraj jak wykonałem upgrade z win7 to aktywacja się powiodła. Jeżeli  dokonałam pomyślnej aktywacji, to dlaczego nie mogę zrobić tego  ponownie?

Już się gubię… mam problem z aktualizacją ale ściągnąłem winde na pendrive… Jeśli mam kupionego 8.1 box to moge zrobić czystą instalację bez obaw? Mam konto ms.

Każdy w ramach aktualizacji z win 7, 8.1 dostaję windowsa 10, który nie różni się niczym od wersji Insider, gdzie są klucze generic z automatu i na nich jest robiona aktywacja.

 

W moim przypadku instalacja była na czysto, z usunięciem partycji, bez podawania jakiegokolwiek klucza, z użyciem pominięcia jego wpisywania dwukrotnie. Jednakże w opcji aktywuj pojawił się klucz generic.

 

Zgaduj dalej.

 

Na przyszłość pisz jaśniej :slight_smile:

 

Nie muszę nic zgadywać, ten klucz to nagroda za bycie króliczkiem :stuck_out_tongue:

Microsoft wydał aż dwa artykuły opisujące co i dlaczego, na 10 dni przed premierą…

Ja mam takie jedno malutkie pytanie dlaczego po aktywacji windowsa 10 poprzez zalogowanie się na konto microsoft używa mi innego klucza a nie mojego oryginalnego ? 

A u mnie klucz, który był zablokowany po zalogowaniu do konta dalej jest zablokowany, mimo że był wcześniej aktywowany przez upgrade. Teraz mam piękny znaczek wodny Atywuj system windows.

czyli jak zrobić czystą instalację Windows 10 jak mam obecnie 8.1 Box