Windows 10, nie działa klucz z Windows 7


(rad_kk) #1

Witam,

Mam problem z aktywacją windows 10 na moim laptopie. Pobrałem za pomocą Windows 10 Media Creation Tool obraz .iso Windows 10 i zrobiłem czystą instalację na moim laptopie. Niestety klucz który posiadam nie działa z Windows 10 dostaję kod błędu:0xc004f050. Na laptopie posiadam Windows 7 64 Home Premium OA, więc pobrałem Windows 10 home 64, czyli chyba dobry? jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam :slight_smile:


(mrFreeze) #2

Infolinia MS. Problem przerabiany popatrz na forum pełno tematów nie wczytywałem się ale chyba trzeba mieć konto MS żeby nie było problemów z czystą instalacją.


(Pangrys) #3

Masz wszystkie aktualizacje Windows 7 ?


(kamilkom) #4

Ja miałem to samo, trzeba zainstalować windows7 pobrać wszystkie aktualizacje i dopiero z windowsa 7 zrobić windows10.


(rad_kk) #5

zrobiłem czystą instalację windows 10, nie aktualizowałem z windows 7

 

czyli rozumiem, że nie ma możliwościu zrobienia czystej instalacji windows 10 z kluczem z windows 7? 

tylko muszę aktualizować z 7?


(system) #6

NIE PODAWAĆ KLUCZA Z WINDOWS 7 ! (dotyczy OEM)

 

Jedyne co trzeba to mieć choć 1 raz zainstalowany na tym komputerze w7-8.1 - musi zostać pozytywnie aktywowany!

 

Aktualizacja - 0xc004f050 bla bla bla - wynika z przeciążenia serwerów - przyspamować klawisz aktywuj i po którymś razie przejdzie.

 

Czysta instalacja - jak zapyta o klucz to dać pomiń (pyta chyba potem drugi raz to dać odpowiedz, że się poda potem , zakładanie konta M$ pomiń (chyba, że ktoś chce mieć). Jak będzie twierdził, że potrzebna aktywacja to znów spamik klawisza.

 

 

Windows 10 nie potrzebuje klucza z Windows 7. System łączy się z bazą Microsoft, pobiera ID sprzętu i sprawdza czy na nim była dokonana aktywacja w7-8.1.

 

 

p.s.

Jeśli ktoś ma system w wersji BOX to procedura jest taka sama, ale w przypadku zmiany konfiguracji (wymiana płyty etc) wykonuje się instalację 7 aktywuje i potem można robić czystą instalkę w10 (ma to się niebawem zmienić).


(kamilkom) #7

A jak ktoś kupi nowy PC to czysty win10 i wystarczy że się zaloguje z baza Microsoft?


(system) #8

 

Ten nowy PC musi mieć aktywowany w7-8.1 i dopiero można w10.

Jeśli na nowym nie ma żadnego systemu to za windows 10 płaci się kasiorkę.


(system) #9

Nie jest wcale tak różowo jak piszecie. Ja zaktualizowałem 8.1 do 10. 10 została aktywowana. Teraz zrobiłem czystą instalację. Pomijałem 2 raz wpisywanie klucza i rezultat jest taki, że system nie jest aktywowany, wybrany klucz jest nieprawidłowy. Co z tym fantem zrobić? Chcę mieć czystą instalację, bo to mniej śmieci w systemie.


(system) #10

 

Skoro tak nie jest to dzwoń do Microsoft i zapytaj kiedy ich serwery się odetkają.


(Ps7516) #11

To jak to w końcu ma być…

Pobrałem 10tke z creation tool bo też chciałem zrobić czystą instalacje.

Zainstalowałem i też mi wyskakuje, że klucz zły. Co mam zrobić? Czekać?

 

Ktoś pisał o spamowaniu klawisza aktywuj. Gdzie on jest?


(rgabrysiak) #12

Skontaktować się z pomocą techniczną MS, a jak ona nic nie pomoże to cierpliwie czekać aż Microsoft upora się z problemami związanymi z aktywacją.


(Ninertominer) #13

Miałem podobny problem. Na stronie MS wyczytałem, że zostanie Win 10 automatycznie aktywowany , ale potem okazało się, że trzeba raz mieć aktywowanego Win 10 po “Aktualizacji” z innego systemu. Po prostu zainstaluj swojego Win 7 na czysto, do tego SP1, Następnie z poziomu systemu Windows 7 uruchom setup.exe z nośnika utworzonego przy pomocy Media Creation Tool i system powinien sam się zacząć “aktualizować” do Windowsa 10. Po zakończeniu tego procesu twój Windows 10 będzie aktywowany.

 

Od tego momentu Windows 10 jest przyznany dla twojej maszyny. W celu czystej instalacji, podczas gdy instalator poprosi o klucz należy nacisnąć przycisk pomiń , znajdujący się obok przycisku dalej. Po zakończeniu instalacji Windows poprosi cię jeszcze raz bądź dwa razy o klucz, gdzie też należy nacisnąć: " Pomiń ten krok". Po odpaleniu pulpitu, Windows 10 powinien być aktywowany po czystej instalacji , bez podawania klucza :slight_smile:


(Jigovsky) #14

Aby by był trwałe przyznany musisz być zalogowany po aktualizacji do konta MS. O tym już nie piszesz.

 

Po czystej instalacji (usunięcie partycji itp) aby system mógł być aktywowany, musisz być zalogowany do konta MS. O tym także nie piszesz.


(Ninertominer) #15

 

Otóż nie, sam w to nie wierzyłem, ale spróbowałem i rzeczywiście działa.


(Jigovsky) #16

Prawdopodobnie nie usunąłeś wszystkich partycji systemowych, stąd zadziałało.


(Ninertominer) #17

Hm… nie sądzę. Mam jednego SSD 120GB i HDD na inne pliki, z SSD usunąłem wszystkie 5 albo nawet 6 partycji. Z tego co wiem to po aktualizacji do Windowsa 10, ID komputera zostaje zapisane na serwerach Microsoftu i w ten sposób się aktywuje. Może też być, że to przez to, że mam go zainstalowanego na UEFI.


(system) #18

 

Bzdura.

Nie ma potrzeby posiadania konta w Microsoft.

Windows 10 przypisuje się do ID komputera który ma Microsoft a uzyskał przy okazji aktywacji w7, w8, w8.1

 

Wszystkie problemy z aktywacją wynikają z winy Microsoft, zapchane serwery.


(Jigovsky) #19

“Bezedura”.

Zapchane serwery nie powodują wyświetlenia informacji, że dany klucz generic został zablokowany i nie można aktywować. Instalacja na czysto była robiona zanim serwery się zapchały.

W moim przypadku tak było, dopiero po zalogowaniu do konta MS, klucz który notabene został zablokowany dało się nagle aktywować.

Coś jeszcze?


(system) #20

 

Rozmowa tu jest o upgarde z windows 7

Skoro siedzisz na kluczu generic to mnie jakoś nie dziwi, że zablokowali. Klucz generic umożliwia instalację a nie aktywację.

 

Z racji wykonywanej pracy i szczęścia jakim obdarzył Microsoft mój portfel wydając w10. Tylko dziś zainstalowałem coś około 11x winshit 10.

Były z 7,8,8.1 :slight_smile: Za brak kumactwa 30zł…

 

Na żadnym nie przypisałem konta w Microsoft pozostawiając to właścicielom. Wszystkie przeszły aktywację (niektóre z bólem po kilkudziesięciu spamach klawisza.)

 

 

Jakieś pytania jeszcze ?