Windows 10, nie działa klucz z Windows 7

Witam,

Mam problem z aktywacją windows 10 na moim laptopie. Pobrałem za pomocą Windows 10 Media Creation Tool obraz .iso Windows 10 i zrobiłem czystą instalację na moim laptopie. Niestety klucz który posiadam nie działa z Windows 10 dostaję kod błędu:0xc004f050. Na laptopie posiadam Windows 7 64 Home Premium OA, więc pobrałem Windows 10 home 64, czyli chyba dobry? jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Infolinia MS. Problem przerabiany popatrz na forum pełno tematów nie wczytywałem się ale chyba trzeba mieć konto MS żeby nie było problemów z czystą instalacją.

Masz wszystkie aktualizacje Windows 7 ?

Ja miałem to samo, trzeba zainstalować windows7 pobrać wszystkie aktualizacje i dopiero z windowsa 7 zrobić windows10.

zrobiłem czystą instalację windows 10, nie aktualizowałem z windows 7

 

czyli rozumiem, że nie ma możliwościu zrobienia czystej instalacji windows 10 z kluczem z windows 7? 

tylko muszę aktualizować z 7?

NIE PODAWAĆ KLUCZA Z WINDOWS 7 ! (dotyczy OEM)

 

Jedyne co trzeba to mieć choć 1 raz zainstalowany na tym komputerze w7-8.1 - musi zostać pozytywnie aktywowany!

 

Aktualizacja - 0xc004f050 bla bla bla - wynika z przeciążenia serwerów - przyspamować klawisz aktywuj i po którymś razie przejdzie.

 

Czysta instalacja - jak zapyta o klucz to dać pomiń (pyta chyba potem drugi raz to dać odpowiedz, że się poda potem , zakładanie konta M$ pomiń (chyba, że ktoś chce mieć). Jak będzie twierdził, że potrzebna aktywacja to znów spamik klawisza.

 

 

Windows 10 nie potrzebuje klucza z Windows 7. System łączy się z bazą Microsoft, pobiera ID sprzętu i sprawdza czy na nim była dokonana aktywacja w7-8.1.

 

 

p.s.

Jeśli ktoś ma system w wersji BOX to procedura jest taka sama, ale w przypadku zmiany konfiguracji (wymiana płyty etc) wykonuje się instalację 7 aktywuje i potem można robić czystą instalkę w10 (ma to się niebawem zmienić).

A jak ktoś kupi nowy PC to czysty win10 i wystarczy że się zaloguje z baza Microsoft?

 

Ten nowy PC musi mieć aktywowany w7-8.1 i dopiero można w10.

Jeśli na nowym nie ma żadnego systemu to za windows 10 płaci się kasiorkę.

Nie jest wcale tak różowo jak piszecie. Ja zaktualizowałem 8.1 do 10. 10 została aktywowana. Teraz zrobiłem czystą instalację. Pomijałem 2 raz wpisywanie klucza i rezultat jest taki, że system nie jest aktywowany, wybrany klucz jest nieprawidłowy. Co z tym fantem zrobić? Chcę mieć czystą instalację, bo to mniej śmieci w systemie.

 

Skoro tak nie jest to dzwoń do Microsoft i zapytaj kiedy ich serwery się odetkają.

To jak to w końcu ma być…

Pobrałem 10tke z creation tool bo też chciałem zrobić czystą instalacje.

Zainstalowałem i też mi wyskakuje, że klucz zły. Co mam zrobić? Czekać?

 

Ktoś pisał o spamowaniu klawisza aktywuj. Gdzie on jest?

Skontaktować się z pomocą techniczną MS, a jak ona nic nie pomoże to cierpliwie czekać aż Microsoft upora się z problemami związanymi z aktywacją.

Miałem podobny problem. Na stronie MS wyczytałem, że zostanie Win 10 automatycznie aktywowany , ale potem okazało się, że trzeba raz mieć aktywowanego Win 10 po “Aktualizacji” z innego systemu. Po prostu zainstaluj swojego Win 7 na czysto, do tego SP1, Następnie z poziomu systemu Windows 7 uruchom setup.exe z nośnika utworzonego przy pomocy Media Creation Tool i system powinien sam się zacząć “aktualizować” do Windowsa 10. Po zakończeniu tego procesu twój Windows 10 będzie aktywowany.

 

Od tego momentu Windows 10 jest przyznany dla twojej maszyny. W celu czystej instalacji, podczas gdy instalator poprosi o klucz należy nacisnąć przycisk pomiń , znajdujący się obok przycisku dalej. Po zakończeniu instalacji Windows poprosi cię jeszcze raz bądź dwa razy o klucz, gdzie też należy nacisnąć: " Pomiń ten krok". Po odpaleniu pulpitu, Windows 10 powinien być aktywowany po czystej instalacji , bez podawania klucza :slight_smile:

Aby by był trwałe przyznany musisz być zalogowany po aktualizacji do konta MS. O tym już nie piszesz.

 

Po czystej instalacji (usunięcie partycji itp) aby system mógł być aktywowany, musisz być zalogowany do konta MS. O tym także nie piszesz.

 

Otóż nie, sam w to nie wierzyłem, ale spróbowałem i rzeczywiście działa.

Prawdopodobnie nie usunąłeś wszystkich partycji systemowych, stąd zadziałało.

Hm… nie sądzę. Mam jednego SSD 120GB i HDD na inne pliki, z SSD usunąłem wszystkie 5 albo nawet 6 partycji. Z tego co wiem to po aktualizacji do Windowsa 10, ID komputera zostaje zapisane na serwerach Microsoftu i w ten sposób się aktywuje. Może też być, że to przez to, że mam go zainstalowanego na UEFI.

 

Bzdura.

Nie ma potrzeby posiadania konta w Microsoft.

Windows 10 przypisuje się do ID komputera który ma Microsoft a uzyskał przy okazji aktywacji w7, w8, w8.1

 

Wszystkie problemy z aktywacją wynikają z winy Microsoft, zapchane serwery.

“Bezedura”.

Zapchane serwery nie powodują wyświetlenia informacji, że dany klucz generic został zablokowany i nie można aktywować. Instalacja na czysto była robiona zanim serwery się zapchały.

W moim przypadku tak było, dopiero po zalogowaniu do konta MS, klucz który notabene został zablokowany dało się nagle aktywować.

Coś jeszcze?

 

Rozmowa tu jest o upgarde z windows 7

Skoro siedzisz na kluczu generic to mnie jakoś nie dziwi, że zablokowali. Klucz generic umożliwia instalację a nie aktywację.

 

Z racji wykonywanej pracy i szczęścia jakim obdarzył Microsoft mój portfel wydając w10. Tylko dziś zainstalowałem coś około 11x winshit 10.

Były z 7,8,8.1 :slight_smile: Za brak kumactwa 30zł…

 

Na żadnym nie przypisałem konta w Microsoft pozostawiając to właścicielom. Wszystkie przeszły aktywację (niektóre z bólem po kilkudziesięciu spamach klawisza.)

 

 

Jakieś pytania jeszcze ?