Windows 10 - Nie działa przeciąganie plików (od zawsze)

Witam. Mam legalny system Win 10 Home x64 OEM. Odkąd ten system się pojawił zawsze na różnych urządzeniach mam ten sam problem - nie działa mi przeciąganie plików. Z okna do okna i na pulpicie do kosza. Po prostu zamiast tego otwiera mi się okno danego pliku lub powiela mi się on, jako skrót. Czy ktoś z Was ma podobnie? Mam system zaktualizowany do najnowszego i nie mam w nim żadnych wirusów, bo sprawdzałem. To samo dzieje się z przeciąganiem linku z paska adresu przeglądarki do paska zakładek.

Poszukaj we właściwościach menu start - dostosowanie i gdzieś tam powinno być do zaznaczenia - przeciąganie i upuszczanie

Dlaczego system OEM instalowałeś na różnych urządzeniach?

Wygląda na problem z klawiaturą, a konkretniej z klawiszem CTRL.

1 polubienie

Gdzie napisał, że użył jedną licencje OEM na wielu urządzeniach i w jednym czasie?

@direct39 ale ja nigdzie nic takiego nie pisałem, że mam wersję OEM na wielu urządzeniach. Wyraźnie pisałem, że problem występuje od początku istnienia tego sydtemu na różnych komputerach, dlatego nie sądzę aby klawiatura tu była problemem, skoro do przeciągania używam wszędzie różnych myszek.

Sprawdź czy masz Windows wersje 1909:

może wciąż się uchowałeś na np. 1709 / 1809 i uaktualnienie naprawi / odświeży Windows.

:thinking:

a gdzie to sprawdzić?

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4027391/windows-10-see-which-version-you-have .

Mam wersję Win 1909.

I co da się to jakoś naprawić? Szukałem rozwiązania w google, ale nie znalazłem. Ja bardzo dużo pracuję na plikach w obecnym momencie nie jestem wstanie pracować jak występuje taki problem. Gdyby nie Photoshop już dawno bym uciekł do linuksa. Bo praca na win to masakra. Jest strasznie niewygodny w pracy.

Sprawdź jak na nowym profilu Windows?

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026923/windows-10-create-a-local-user-or-administrator-account

To samo. Pobawiłem się w rejestrze wg jakiś porad z neta. Chwile podziałało, ale dziś znów to samo.