Windows 10-nie działa wi-fi i windows update

Nie wiem dla czego, ale dziś nie działa mi wi-fi i windows update. Znikła również ikona sieci z paska zadań. Podejrzewam, że to wina Adwcleaner czy Comodo, bo nic nie kombinowałem. Do tego laptop uruchomił się wyjątkowo wolno z zawiechą przy logowaniu. Na kablu twierdzi, że brak internetu a jest. Dodam, że żadna aktualizacja w ostatnim czasie nie doszła, która według wiadomości DP powoduje problemy z połączeniami i resetowanie sieci nie pomaga

Problemu nie rozwiązał również Complete Internet Repair, a dodatkowe oprogramowanie od HP i pewne nie koniecznie niebezpieczne pliki przywróciłem. Nie wiem czy próbować przywracania systemu i cofać do stanu z przed kilku dni. Ponieważ działam na kablu i drukarkę mam teraz w swoim pokoju, nie robi mi to dużego problemu, ale nie chcę, żeby się pogorszyło.

I to co dzieje się teraz jest niepokojące. Giną mi programy i wyskakują dziwne błędy po otwarciu systemu

Poczytaj to:


i to:

i to:

i to:

Usuń podane aktualizacje i całkowicie wyłącz Windows Update za pomocą ‘Sordum Windows Update Blocker’ do czasu wydania stabilnej wersji 2004 - czyli gdzieś pod koniec maja.

Dzięki. Spróbuję tego, ale wcześniej zrobię przywracanie systemu jeśli się tylko da. Przypomniało mi się, że używałem systemowego czyszczenia zbędnych plików i pamięci podręcznej, ale czy to mogło coś zepsuć? Po ponowynym uruchomieniu systemu programy przestały znikać i na nowo zainstalowane działają. Miałem konie trojańskie od kryptowalut znalezione przez eset online scanner, ale prawdopodobnie od cracka na driver boster którego przed chwilą szukałem, a wcześniej nic nie znalazł. Atualizacje nigdy mi nie robiły problemów, poza tym że nieraz przeglądarki nie działały aż resetowałem system, ale okazuje się to być pewną przypadłością Chromium od czasu rywalizacji Google i Microsoftu po stworzeniu nowego Edge. Teraz nawet na smartfonie mam problem z certyfikatem np. w Operze ale na Firefoxie nie i podobny przypadek u innego użytkownika na tym forum. Jak pamiętam, nie może przeglądać zagranicznych stron z przeglądarek Chromium, a z Firefoxa tak.

Niestety nie mogę odinstalować żadnych aktualizacji. Z zaawansowanego uruchamiania ani z panelu sterowania. Przywracanie systemu na różne sposoby też nie działa. Niby był problem z kartą sieciową, ale zainstalowałem starszy sterownik i menedżer urządzeń nie pokazuje już problemu a połączenia dalej nie ma dla aplikacji Windowsa

Windows oryginalny i obraz instalacyjny był od MS użyty jako nośnik czy kombinowany po Winclub, etc?
Pytam, bo kombinowane przeróbki też mają takie problemy.

Miałem windows 7 jako gotowca i darmowe uaktualnienie do windows 10. Mam gdzieś płytę z siódemką od starego laptopa, ale nie wiem gdzie i chyba bez naklejki. Myślę czy da się zainstalować na nowo z pobranego ISO i jak dokładnie poznać swój klucz produktu?

To zainstaluj dokładnie tą samą wersję Windows 10 bez podawania klucza i się sam aktywuje. Iso pobierzesz Media Creation Tool i robisz potem nośnik instalacyjny.

Potrzebny pendrive jak rozumiem?

Albo płyta. Aktywowana 10 na aktualnym sprzęcie jest? Czysta instalacja musi być z usunięciem i na nowo utworzeniem partycji.

Jest aktywowana. Myślę że zrobię to z jakimś poradnikiem. Nie wiem co znowu, ale i z tym media creation tool jest problem.


Bierzesz Windows Final i najnowszy. Czy system ma w informacjach, że aktywowany?

Tak. Dodam jeszcze błąd z Windows Update: 0x8007042c

To pobierz iso ze strony co podałem.

Pobiera się, tylko jakoś strasznie wolno, a czasem z błędem. Kiedyś pobierałem szybciej gigabajtowe pliki. Maxthon sądzi, że pobieranie zejdzie ok.7 godzin

I tak sobie myślę czy to nie przez usunięcie MsMpEng unlockerem na początku roku sądząc po różnych postach w sieci, a instalacja Comodo wszystko obudziła, ale bez powiadomień o tym. Wspomniany plik jest odpowiedzialny za Defendera i zamulał mi system, a procesor nie mógł znieść obciążenia, przez co go usunąłem gdyby Defender się włączył po aktualizacjach mimo ustawień w rejestrze i edytorze grup według poradników. To samo zrobiłem z telemetrią (CompaTelRuner)

Może to powodować twój problem.

Jednak nie to. Przypomniało mi się, że wyłączyłem dziennik zdarzeń i dowiedziałem się, że takie mogą być tego skutki. Ostatnio niepotrzebnie mi działał czy posługiwał się nimi Comodo na starcie wraz z WMI Host, a na drugi dzień crash i nie może się ponownie zainstalować, tylko wersja chmurowa działa, która nie jest rozwijana

1 polubienie

I nie wiem dlaczego, ale ta ostatnia aktualizacja do mnie wciąż nie doszła. Nie wiem czy się spodziewać majowej aktualizacji do nowszego Windows 10. Laptop HP Elitebook 8560w