Windows 10 - nie działa wyszukiwarka

Cześć!

 

Zainstalowałem na czysto na moim komputerze Windows 10, obok Windows 8.1 (wydzieliłem osobną partycję, na której zainstalowałem nowy system, zamiast przeprowadzania update). Niestety z jakiegoś powodu w nowym Windowsie nie działa mi wyszukiwarka. Klikanie na przycisk lupy w pasku start nic nie daje, a gdy aktywuję opcję “pokaż pole wyszukiwania”, to wyszukiwarka jest nieaktywna. Mogę klikać w nią, ale to nic nie daje.

 

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu, bo wbudowana w system wyszukiwarka jest przydatna, a brak jej sprowadza mnie jeszcze do Windowsa XP, gdzie musiałem mieć skrótu do wszystkich najważniejszych programów na pasku start, żeby szybciej do nich docierać.

 

Z góry wielkie dzięki!

U mnie, z tym że po upgrade też tak było. Po kilku restartach samo się naprawiło jakiś następnego dnia.

No niestety u mnie pomimo wielu restarów systemu wyszukiwarka wciąż nie działa. Dlatego zastanawiam się w jaki sposób mogą “zmusić” ją do współpracy

A u mnie dziś jakaś aktualizacja się zainstalowała i nie działa wyszukiwanie! Zaczyna mnie wpieniac ten nowy Windows. Jak po czystej aktualizacji działał to teraz komputer wyłącza sie 5 minut, podświetlenie klawiatury nie gaśnie po wyłączeniu komputera, teraz nie działa wyszukiwanie. Ciekaw jestem co będzie następne?

Wyszukiwanie win10 nie działa ponieważ cortana nie obsługuje polskiego:)
Rozwiązanie:
1 ustaw język na en-us lub en-uk
2 w ustawiniach cortany język en
3 restart i viśta wio:)
Straciłem þół dnia na porady “GÓRÓW” antywirusy i szukanie w necie, aby oszczędzić innych podałem rożwiązanie.
Odpowiedź “MODERATORA” wysłana z automatu

Hello,>
This is an automated message from dobreprogramy - forum to let you know that your post was removed
Twój post został oznaczony jako do uwagi moderatora : społeczność czuje, że post wymaga ręcznej interwencji członka personelu.
This post was flagged by the community and a staff member opted to remove it. Click to expand removed post
Please review our community guidelines for details
Visit Message or reply to this email to respond to system, piotr9531.
Aby zrezygnować z otrzymywania tych wiadomości e-mail, Kliknij tutaj.
Wygląda że u “MODERATORA” szwankuje AI, zalecam wymianę procesora na Zilog 8080
Piotr:(