Windows 10 nie pobiera aktualizacji

Odpaliłem kompa z windows 10 pierwszy raz od września. To nie żart, na codzień jadę na macu. Ale nie o tym. Sprawdziłem stan aktualizacji i wywaliło całą listę. No to coś nacisnąłem by się zaktualizowało. No i guzik, po godzinie stan 0% i chyba nic się nie działo. Maszyna działa a aktualizacje nie wchodzą i jak żyć? Co zrobić by zaaktualizować system, jest może jakiś oficjalny obraz do pobrania z poprawkami?  Oczywiście net śmiga bez problemu.

Czasem instalacja aktualizacji trwa nawet kilka godzin.

Ja z windows 10 jestem zadowolony na tyle na ile może użytkownik który z niego korzysta sporadycznie. Mnie tylko dziwi problem z pobieraniem aktualizacji. Pracowałem na windows 10 rok i nie miałem żadnych, podkreślam żadnych przygód. Wszystko gładko i bez problemu na kompie z rocznika 2012 i to niestesty samsunga ale z dyskiem ssd. 

Może sprawdź ustawienia w Aktualizacje i zabezpieczenia / Windows Update / Ustawienia aktualizacji / Opcje zaawansowane.

Niekiedy jakoś zły duch je przestawia.

 

A to sprawdzę, przy najbliższej okazji. 

Takie co nie powinno mieć miejsca. Na moim 8-letnim lapku z C2D 2GHz, dyskiem 5400 RPM i bad sektorami, trwa to ok. 30 minut. Czasem nawet tego nie czuję. O zainstalowanych aktualizacjach dowiaduję się dopiero z okienka w Centrum Powiadomień i muszę wtedy dać restart.

To akurat nie wina samego systemu, czy aktualizacji, a raczej samego sprzętu.

W ostateczności możesz ręcznie zaktualizować system do najnowszej wersji za pomocą poniższego kreatora: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 -> wybierz Zaktualizuj teraz , pobierz aplikację i uruchom ją.

Z tej samej strony możesz również pobrać narzędzie, za pomocą którego utworzysz obraz ISO Windowsa 10 z najnowszymi poprawkami ( Pobierz narzędzie ), a po nagraniu tego obrazu na płytę DVD lub na nośniku USB będziesz mógł np. wgrać najnowszą wersję systemu poprzez jego aktualizację lub instalację zupełnie na czysto.

Niestety, obydwie metody wiążą się z tym, że trzeba dość długo czekać na zakończenie instalacji…

 

O widzisz i Twoja odpowiedź mi się podoba. Muszę sprawdzić na lapku czy to pójdzie.Co do czasu to nie jest to ważne, to na drugiego kompa. Win 10 odpalam sporadycznie obecnie, bo na tym kompie mam tylko system i office 2016 i nic po za tym…