Windows 10 nie słychać odtwarzanego dźwięku

Witam,
Po zainstalowaniu Win 10, sterowników nie słychać dźwięku a wskaźnik pokazuje, że jest odtwarzany. Głośniki oraz mikrofon podłączone są w tylnym panelu. Klikając na ikonę głośnika pokazuję się informacja, że urządzeniem odtwarzającym dźwięk jest monitor.
Nawet nie wiem jakie informacje powinienem tutaj zamieścić by ułatwić identyfikacje przyczyny takiego stanu.
Monitor - Samsung SyncMaster podłączony do karty przejściówką vga/hdmi
Karta MSI GF 1050 Ti 4gb
Płyta główna - MSI H110M Pro VD

Sprawdź w panelu sterowania dźwiękiem (w pasku), czy nie masz ustawionego HDMI jako domyślnego.
Kliknij na ikonę dźwięku prawym, następnie wybierz urządzenia do odtwarzania
Znajdź głośniki i ustaw jako domyślne urządzenie do odtwarzania.

Problem w tym, że opcja zmiany głośników jest niedostępna.

https://zapodaj.net/5c698dc578810.jpg.html

Dodam, że po podpięciu słuchawek do przedniego panelu i restarcie komputera przez chwilkę są aktywne i po chwili wskakuje syncmaster. Jakiekolwiek próby zmiany w dźwięku skutkują “brakiem odpowiedzi” okienka.

A gdybyś na próbę wyłączył dźwięk HDMI w Menedżerze Urządzeń?

Wszelkie próby wyłączenia dźwięku w Menedżerze Urządzeń nic nie zmieniły a po wyłączeniu Realtek High Definition Audio i próbie ponownego włączenia woła o aktualizację sterownika. Próbowałem już kilka razy aktualizować ten sterownik i sytuacja wraca do początkowego problemu.

Powiem tak w akcie desperacji postanowiłem odinstalować sterowniki Nvidia i Realteka kolejny raz. Tym razem jednak po deinstalacji każdego komponentu sprawdzałem stan dźwięku

  1. Odinstalowałem sterownik Nvidia High Definition Audio
  2. Ponowne uruchomienie
  3. Odinstalowałem sterowniki Realteka
  4. Ponowne uruchomienie
  5. Problem nadal nierozwiązany
  6. Zabrałem się za deinstalację Nvidia 3D Vision
  7. Ponowne uruchomienie
  8. Wyłączyłem Nvidia Virtual Audio Device
  9. Dźwięk powrócił.
    Zamieszam screeny aktualnie działających sterowników: