Windows 10 nie widzi karty nVidia GF GT 630, nie udaje się zainstalować sterowników

Serwus,
w laptopie Dell gdzie mam dwie karty Intela HD 3000 i GF po instalacji Win10 system widzi kartę w menadżerze urządzeń jako “nieznane urządzenie”.
Wykrywa jedynie kartę zintegrowaną.
Próbowałem instalować najnowsze sterowniki GF dla win10 ze strony nvidii oraz jakieś stare również dla win10 ze strony della - w obu przypadkach po “Sprawdzeniu kompatybilności” przez instalator wyrzuciło komunikat , że nie znaleziono urządzenia i nie można zainstalować sterownika.
Znalazłem na formach podobne problemy, ale dało się je rozwiązać poprzez sterownik płyty głównej, chipsetu, aktualizacje biosu, u mnie żadna z tych rzeczy nie podziałała.
Proszę o pomoc

EDIT: WIN10 wcale nie wykrywa obecności karty GF.

Na jaki system był ten laptop dedykowany?

Niektóry laptopy mogą mieć opcję wyłączenia integry w BIOS (jakieś tam to rozwiązanie by może było ostatecznie).

Skomplikowane, bo fabrycznie był z Ubuntu, następnie zainstalowałem Win7 i wszystko działało bez problemów, skończyła mi się licencja i teraz zainstalowałem Win10 - teoretycznie ma wsparcie ten model pod WIn10 , bo wszystkie stery są na oficjalnej stronie po wklepaniu serwis taga .

Jak wspomniałem - niektóry laptopy wysokiej póki są skontruowane tak, że możliwie jest wyłączonie integry w BIOS - może warto spróbować i zobaczyć jak zareaguje system.

W ile przypadkach update biosu, sterowników itd pomagał?
Czy jest szansa, że zrobiłeś coś nie tak?

Modelu laptopa nie podałeś nawet.

Dell Vostro 3460

O ile przeczytałem w Lenovo można z poziomu BIOSu wybierać karty. W dellu nie ma takiej opcji.

Nie wiem.

Może warto jeszcze jakieś sterowniki spróbować.

Może linencję można zwrócić? Ale pewnie to Ciebie nie zadowala.

Wrzuć jej ID:

  1. Win + R -> hdwwiz.cpl

  2. Odnajdź to urządzenie (najprawdopodbniej będzie znak wykrzyknika).

  3. PPM i właściwości.

  4. Zakładka “Szczegóły”

  5. Wybierz “identyfikator sprzętu”

  6. Skopiuj nadłuższy występujący łańcuch znaków

  7. Wklej tu.

ACPI\VEN_SMO&DEV_8810

Zainstaluj: sterownik

Zainstalowałem.
Jednak problem jest głębiej, bo to “nieznane urządzenie” do którego byłeś uprzejmy mi podesłać link to ST Microelectronics 3-Axis Digital Accelerometer (to jakieś ustrojstwo dla dysku HDD, który jest zastąpiony SSD).
W takim razie sprostowuję temat: w menadżerze urządzeń nie widać wcale karty.

Amen.

Chciałbym, ale nie potrafię pomóc.

1 polubienie

Spróbowałbym odinstalować sterowniki a następnie zapytać Windows Update co on na to. Możliwe, że znajdzie wtedy odpowiednie sterowniki. Te pobierane ze strony Nvidii na 99% nie zadziałają tak jakbyśmy sobie życzyli, gdyż laptopy mają dostarczane swoje sterowniki OEM. Te z kolei zawierają odpowiednie mechanizmy do włączania dedykowanych kart graficznych, gdy zajdzie taka potrzeba. W takim wypadku dopiero wtedy karta pojawia się w menadżerze urządzeń. Aby ona się tam pokazała i zaistniała możliwość jej zainstalowania i korzystania z niej w przypadku wymagających aplikacji - należy najczęściej zainstalować te sterowniki od producenta.

1 polubienie

Ale które mam sterowniki spróbować odinstalować , te od Intela? (printscreeny powyżej)
Sterowniki nvidii dostarczone przez producenta laptopa też , jak pisałem wcześniej, próbowałem instalować i również bezskutecznie.
System, jak się okazało dzięki pomocy @anon38729321 nie widzi zupełnie karty nvidii.