Windows 10 nie widzi komputerów w sieci i sam jest niewidoczny dla innych

Witam. Po aktualizacji windy 8.1 do “jakże rewelacyjnej” 10 pojawił mi się problem z lapkiem na którym to ustrojstwo zainstalowałem. Komputer jest niewidoczny w sieci dla innych komputerów ani sam nie widzi tych 2 pozostałych (stacjonarny z win7 i drugi lapek z win 8.1). Przed aktualizacją nie było żadnych problemów w komunikacji między tymi trzema komputerami. Zainstalowane antywirusy również wcześniej się nie gryzły (AVG 2016, BitDefender oraz Kaspersky). Dodam tylko że w folderze sieć w Win10 są widoczne urządzenia typu SmartTV jako odtwarzacz multimediów oraz PS3 jeśli akurat jest włączony. Wszystkie opcje z pomocy MS wypróbowałem, wszelkie możliwe ustawienia w centrum sieci i udostępniania zaznaczyłem na włączone (poza udostępnianiem z hasłem) foldery do których chciałem mieć dostęp udostępniłem na nowo a problem jak był tak jest nadal.

Ktoś ma może jakieś pomysły???

Ustawienia sieci (maska etc.) nie zmieniły się? Masz na jednym komputerze trzy programy antywirusowe?

Masz trzy programy antywirusowe?

Jaki jest to rodzaj sieci - prywatny czy publiczny? Jeśli publiczny, to Windows blokuje takie połączenia - on nie “widzi” innych, inni nie “widzą” jego. 

Na 3 kompach są różne antywirusy poinstalowane. Ustawienia sieci pozostały normalne. W routerze (Asus N14U) wszystkie podłączone urządzenia i komputery są normalnie widoczne. 

‘pingować’ maszyny możesz?

Znaczy jest ustawiona sieć prywatna (domowa)?

Aha, to jest wersja Home czy Pro?

Windows 10 Home, sieć prywatna. Z win10 mogę pingowac 2 pozostałe kompy i jest odpowiedź natomiast w drugą stronę już nie (czas żądania przekroczony)

No i oczywiście dla testu wyłączałeś firewall na W10?

ależ oczywiście że zapora windowsa jest wyłączona - tak dla pewności na wszystkich 3 kompach

Na W10 próbowałeś odinstalować pakiet AV? Pokaż proszę ipconfig /all obu komputerów (W10 i któregoś z pozostałych). Na W10 pokaż też:

arp -a

Dzięki za podpowiedź z zaporą. Winna była zapora w Kaspersky’m i BitDefenderze a nie zapora windy. Zmiana ustawień w tych dwóch AV załatwiła sprawę. Widocznie nie chciały one tolerować W10 bez ręcznego dodania kompa do zaufanej grupy.

Temat do zamknięcia

Ja miałem podobny problem, dopóki był jeden laptop z Win 10 a pozostałe 2 z WIN8.1 nie było problemów. Teraz są 2 z WIN10 i nie widzą się.
Udostępnienie folderu, grupa domowa, reguły w zaporze co do programów, do których chcę mieć dostęp i w końcu pomogło. A Avast nie szkodził jak się okazało.