Windows 10 nie "widzi" mikrofonu i słuchawek

Witam.Po przejściu z windows 7 na 10 mam problem z mikrofonem i słuchawkami.Są podłączone ale komputer ich nie widzi.Windows 10 pro 64.Bardzo proszę o pomoc.

Powiem ci tak jak posprawdzałaś podstawowe opcje te z Windowsa, wiem banał, ale dużo ludzi pisze a rozwiązanie często okazuje się banalne że po prostu źle podłączone albo wyłączone w ustawieniach gdzieś w systemie którego dobrze nie znają czy nie rozumieją jeszcze, to mogą to być sterowniki. Pobierz odpowiednie dla twojej płyty ze strony producenta i spróbuj czy coś ruszy. Dziesiątka akurat ma słabe sterowniki AUDIO w WU (Windows update) bo resztę ma dobrą, to naprawdę warto pobrać i zainstalować sterowniki ze strony producenta, będziesz miała dostęp do większej ilości opcji i może zadziałają ci słuchawki i mikrofon. Najpierw dobrze sprawdź czy masz włączone w Windowsie. Przepraszam ale podejrzewam że ty tego nie potrafisz po prostu włączyć.

Bardzo dziękuję za info.Ustawienia sprawdzałam wielokrotnie ale wiadomo…zawsze można coś przeoczyć.Przepięłam z panelu przedniego do tyłu.Zainstalowałam pakiet sterowników i mikrofon w urzadzeniach się pokazał-działa.Ze słuchawkami nadal problem.Nie działają ani w panelu przednim ani tylnym.Może doradzisz mi coś jeszcze?

Podejrzewam że słuchawki są dobrze podłączone tylko musisz je włączyć, to jest to że komputer je czasem wykrywa jako głośniki i na odwrót. My wciskami ikonkę słuchawek a rzeczywiście słuchawki są pod ikonką głośnika i zakładam że tak może być w tym przypadku. Jak masz w Windowsie na pasku z prawej strony na dole ikonkę głośnika to kliknij w niego lewym i popróbuj różne opcje a potem kliknij w niego prawym, wejdź w dźwięki i pozmieniaj słuchawki z głośnikami w sensie raz wyłącz jedne a raz drugie. Jeszcze jak już tam to wszystko ustawisz to wejdź w panel samego… w konsolę sterownika nie wiem jaki masz sterownik może masz Realteka to normalnie wpisz w wyszukiwarkę Windowsa Realtek i on ci wyszuka, kliknij w niego i zrób to samo co w punkcie pierwszym czyli podłączaj słuchawki i głośniki na przemian włączaj i wyłączaj raz jedne raz drugie bo tam też to możesz mieć pomylone i aktywna ikonka słuchawek realnie świadczy o głośnikach, a aktywne słuchawki mogę fizycznie oznaczać włączone głośniki. Tak się dzieje bardzo często. Zakładam że nie pomyliłaś w panelu przednim wejść słuchawek z głośnikiem i z tyłu też dobrze podpięłaś. Musisz popróbować, zakładam że tam to gdzieś będzie pomylone i urządzenie będzie błędnie rozpoznawane. Z AUDIO są takie cyrki.

Wejścia są oznaczone /różowy i zielony/.Myślę,że skoro mikrofon działa to nie pomyliłam.W ustawieniach przy ikonce nie widzę słuchawek.PNG%20g%C5%82o%C5%9Bnik .Wygląda to tak /załącznik/.Realteka w wyszukiwarce też nie mogę znależć

Klikałaś w obie opcje? Jeśli tak to najedź na ten głośniczek w prawym dolnym rogu i kliknij prawym. Tam masz różne opcje, otwórz ustawienia dźwięku, otwórz mikser głośności… wybierz - dźwięki i wejdź. Potem wybierz - odtwarzanie i tam masz wszystkie podłączone urządzenia. Tam masz wszystko tylko mówię ci ty nie patrz na ikonki słuchawek bo mówię ci że ty możesz mieć słuchawki pod ikonką głośniki albo na odwrót. Musisz tam wszystko popróbować, tam się wszystko włącza i pokazuje ci wszystkie urządzenia. Nie zrobiłaś tego a pisałem ci. Wiem to się tak ciężko pisze ale podejrzewam że ty w systemie nie masz włączonych słuchawek. Masz je albo wyłączone tu w tej tabelce co mi pokazałaś, albo właśnie tak w ustawieniach dźwięku. Zrób ci ci mówię. Masz też normalne głośniki podłączone? Sprawdź te dwie opcje o których napisałem, na 90% masz słuchawki wyłączone. Musisz je znaleźć tak jak ci piszę i włączyć, tylko nie patrz na ikonki że słuchawki bo równie dobrze ikona głośnika może w rzeczywistości być słuchawkami, bo Windows tak je często widzi. Ja wiem ze ty nie posprawdzałaś podstawowych opcji tych o których ci piszę drugi raz. Kurcze ja bym cie to zrobił w minutę, to jest naprawdę proste.

do różowej takie teksty :slight_smile:

Ostatnia aktualizacja jest delikatnie mówiąc pokręcona. U mnie pomogły z 3 restarty, żeby wszystko zatrybiło. I nie uśpienie, tylko twardy restart systemu

Dzięki za cierpliwość.Próbowałam obie możliwości i wyłączyły się głośniki a słuchawki nadal nie działały.Przy słuchawkach jest mikrofon,który działa więc,tak jak przypuszczasz,musi to być kwestia ustawień.“Siódemkę” znałam dobrze a “dziesiątkę” mam od trzech dni.Wiem już gdzie szukać,więc będę próbować.Dziękuję za poświęcony czas.Pozdrawiam i życzę zdrowych,pogodnych Świąt.

Ty to masz wyłączone albo w systemie albo w konsoli sterowniki AUDIO. Musisz wszystkie opcje posprawdzać i się tym pobawić, jak słuchawki działają to nie ma innych opcji. Chyba że ci fizycznie gniazda nie działają w przednim i tylnym panelu. Te słuchawki ci grają np. pod telefonem czy innym komputerem?

1 polubienie

Tak -słuchawki działają-sprawdzałam w telefonie.W komputerze sprawdzałam też inne i to samo.Na pewno masz rację-kwestia ustawień.Tak to już jest,że jak czegoś bardzo chę to nie wychodzi…Pewnie ciągle popełniam ten sam błąd.Na pewno do tego dojdę.
W “siódemce” wszystko było ok, z"dziesiątką" muszę się oswoić.Jesteś naprawdę cierpliwy…Pewnie się tam śmiejesz ale nie dziwię się-ja Pozdrawiam!sama z siebie się śmieję.Wielkie dzięki!!!PNG- To pierwsze to głośnik a to drugie nie wiem ale nie słuchawki bo próbowałam

Działa!!!Nie wiem o co chodzi…To jest dla mnie zagadka.W panelu przednim /gdzie zawsze były włączone razem z mikrofonem/nie działały więc przepięłam je do tyłu i zadziałał tylko mikrofon.Teraz spróbowałam ponownie w przednim i działają i słuchawki i mikrofon.Sorry,że zawracałam Ci głowę i zmarnowałeś dla mnie tyle czasu…Wielkie dzięki!Pozdrawiam!

Cieszę się ze ci wszystko działa, sam wiem jakie to jest irytujące. Miałem racje one były gdzieś wyłączone w systemie.