Windows 10 nie wykrywa myszki usb

Witam, ze względu na wirusa, który wdarł mi się do systemu, byłem zmuszony do resetu systemu. Wszystko przebiegało pomyślnie, ale na końcowej konfiguracji zauważyłem, że nie działa mysz. Po przewertowaniu internetu w poszukiwaniu rozwiązań, stwierdziłem, że nie mam sterowników do urządzeń usb. Po tym wskazuje menedżer urządzeń oraz zachowanie się urządzeń usb po podłączeniu ich. Sam bym sobie poradził, ale mam problemy ze znalezieniem sterowników do mojej płyty głównej. Mój model to Asus P8H61-M LX r1.0
System to Windows 10 wersja 64-bit. Reset systemu robiłem dwa razy, jeden z instalacją systemu lokalnie , a drugi z opcją pobrania systemu. I tutaj proszę Was o pomoc w znalezieniu sterowników. Z góry dziękuję za poświęcony czas nad tym tematem. Zapomniałem dodać, menedżer urządzeń pokazuje, że to “Kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)” nie ma sterowników (są dwa takie same urządzenia). Każda próba aktualizacji sterownika kończy się tym, że “System Windows napotkał problem podczas instalowania sterowników dla urządzenia”. Dołączam zdjęcia w razie czego!

IMG_20201104_204017|690x318

Kliknij PPM w “Kontroler Magistrali …” w szczegółach zobacz jaki jest devID:
https://devid.info/en/page/device
Po tym najszybciej dobierzesz prawidłowy sterownik. Jak go znajdziesz i pobierzesz to przy aktualizowaniu sterownika wskaż lokalizację z rozpakowanym plikiem sterownika.

1 polubienie

Próbowałem takiej metody z podobną stroną, ale nie dałem rady. Tutaj wszystko działa. Naprawdę nie wiem jak Ci dziękować

Ja po infekcji komputera zainstalowałbym system na nowo z pendrive, a nie przywracał z zawirusowanego dysku.