Windows 10 nie wyszukuje aktualizacji

Witam,

 

mam pewien problem, mianowicie Windows 10 na moim starszym komputerze od jakiegoś czasu nie wyszukuję aktualizacji (nawet jak wyszuka to przerywa). Wszystko zaczęło się od tego, że Windows próbował kilka razy zainstalować aktualizację rocznicową z numerem 1151 niestety cały czas kończyło się to niepowodzeniem (wtedy jeszcze ta aktualizacja normalnie się pobrała). Teraz przez minutę się wyszukują, a potem dostaję błąd, który dotyczy tego, że nie znaleziono jakiegoś składnika. Oczywiście próbowałem wszelkich dostępnych metod (rozwiązywanie problemów, skanowanie dysku z poziomu konsoli, próbowałem nawet użyć narzędzia do ręcznego aktualizacji Windowsa - też nic). Dalej tak samo. Czy normalny instalator systemowy może rozwiązać problem? (z zachowaniem plików).

 

Pozdrawiam,

jakubgross

A próbowałeś tego WSUS Offline Update ?

Co do Twojego pytania, jeśli chodzi Ci o reinstalację systemu z zachowaniem plików to tak rozwiąże to problem instalacji dotychczasowych aktualizacji ale czy naprawi samo Windows Update to nie wiem. Swoją drogą istnieją jeszcze dwa narzędzia od M$ do naprawy WU - to DISM i System Update Readiness - link

Dzięki, sprawdzę te metody. 

Wejdź na https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/971058 pobierz i uruchom. Powinno pomóc.

Dalej nic.

Jaki jest kod błędu gdy próbujesz pobrać aktualizacje ?

 

Spróbuj tego http://www.download.net.pl/jak-naprawic-usluge-windows-update-gdy-nie-pobiera-aktualizacji/n/3367/

Jeśli to nie pomoże to spróbuj przywrócić system do dnia w którym WU działało poprawnie

Dzięki za pomoc, mimo wszystko nagrać najnowszą wersję ISO na pendrive’a i uruchomić w tamtym systemie. Wszelkie aktualizacje się zainstalowały, i Windows Update działa poprawnie. :slight_smile: